Яке сьогодні свято в Україні
Сьогодні в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. 14 грудня 1986 року було прийнято акт про здачу всіх захисних споруд над зруйнованим 4-м енергоблоком. Саркофаг був зданий кількома днями раніше. День встановлено указом Президента від 10 листопада 2006 року. Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти.
Щороку 14 грудня відзначають незвичайне свято – День смажених каштанів, яке є чудовим приводом для того, щоб поринути у світ затишку, тепла та аромату. День смажених каштанів – це не просто привід насолодитися смачними ласощами, а й можливість поринути в атмосферу чаклунства та тепла зимових свят. Святкування цього дня поєднує різні культурні традиції, смаки та радість спілкування, роблячи холодні грудневі дні теплими та незабутніми.
Яке сьогодні церковне свято
14 грудня, в православному календарі день пам’яті святих мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Калиніка. Християнські святі, які постраждали за віру в Христа в III столітті за часів переслідувань, ініційованих римськими імператорами. Тирс був римським воїном у Кесарії Віфінійській. Левкій був побожним християнином, відомим своїм праведним життям і благочестям. Він мужньо переніс муки й був страчений за свою віру. Филимон був талановитим музикантом та актором, який служив у язичницьких храмах. Аполлоній був християнином і філософом, який славився своїми знаннями і благочестивістю. Він допоміг навернути Филимона до християнства, за що сам постраждав. Їх обох схопили, катували і зрештою стратили за вірність Христу. Калинік був суддею, який, спостерігаючи за мужністю мучеників і чудесами, які супроводжували їхні страждання, сам увірував у Христа. За це його також ув’язнили, піддали тортурам і стратили. Ці святі мученики залишили нам приклад непохитної віри та відданості Христу навіть перед обличчям смерті. Їхнє життя свідчить про силу віри, яка перемагає страх, і про Божу благодать, яка зміцнює душу в найтяжчі хвилини.
Що не можна робити 14 грудня
- Не варто виходити з дому не вмившись.
- Починаючи будь-яку справу, окропіть себе освяченою водою. Якщо забути, то результату не буде.
- Не можна лаятися, лихословити.
Народні прикмети та традиції 14 грудня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день – якщо погода тепла, то таким буде і літо. Над лісом видно сині хмари — чекайте на сніг, вітер дме в один бік, але хмари пливуть в інший – до похмурої та сніжної погоди, впродовж дня змінюється погода — до відлиги.
Згідно з народними повір’ями цього дня по землі розгулює нечиста сила, але вона не чіпає хороших господарів, тому було заведено проводити генеральне прибирання в оселі.
Як назвати дитину, яка народилася 14 грудня