П’ятниця, 13 Грудня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 13 грудня – чому сьогодні не слід підмітати...

Свята та народні прикмети 13 грудня – чому сьогодні не слід підмітати і мити підлогу

Этот материал также доступен на русском языке
Цього дня відзначають 19 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б Вас познайомити – це Всесвітній день гарячого какао, День коня. 13 грудня за новим церковним календарем згадують мучеників Євстратія, Євгена, Авксентія, Ореста, Мардарія.

День какао  відзначається 13 грудня – це тепла чашка історії та традицій, дуже зимове і дуже різдвяне свято. Це чудовий день, що вшановує один з найулюбленіших напоїв у світі — какао. Історія какао сягає глибокої давнини: ацтеки насолоджувалися ним ще у 1400 році нашої ери. Майя були першими, хто почав пити шоколад, використовуючи мелені какао-зерна, змішані з водою, перцем чилі та кукурудзяним борошном, щоб створити пряний напій, зовсім не схожий на сучасний солодкий гарячий шоколад. Цей напій часто подавали холодним або кімнатної температури, і він був основним продуктом на урочистих заходах та світських вечірках. У 16 столітті Ернан Кортес привіз какао-боби та шоколадний напій майя до Європи. В Іспанії напій зазнав трансформації, став солодшим і подавався гарячим, більш схожим на гарячий шоколад, яким ми насолоджуємося сьогодні. У 18 столітті в Лондоні почали з’являтися шоколадні будиночки, а популярність напою поширилася по всій Європі.

Міжнародний день скрипки відзначається 13 грудня. Це день, присвячений одному з найулюбленіших та найдавніших музичних інструментів — скрипці. Скрипка — це не просто інструмент, це символ культурного та історичного значення. Від свого коріння в стародавній Месопотамії до вдосконалення в Італії 16-го століття, скрипка була постійним супутником в еволюції музики. Її здатність передавати широкий спектр емоцій, від радості до смутку, робить її унікальним і потужним засобом самовираження. У Всесвітній день скрипки шанувальники скрипки заохочуються святкувати, граючи, слухаючи або вивчаючи скрипкову музику. Такі фільми, як “Червона скрипка” та “Скрипаль диявола” пропонують кінематографічну данину цьому інструменту. Концерти та вистави по всьому світу також відзначають цю подію, віддаючи данину поваги неминущій спадщині скрипки. День скрипки — це не лише вшанування інструменту, це визнання глибокого впливу скрипки на музику і культуру. Це свято музики, музикантів і всіх, кого скрипка продовжує зачаровувати й надихати.

13 грудня щорічно відзначають День коня, який було створено, щоб наголосити на важливості коней у культурі, сільському господарстві, спорті та житті людини. Насправді, це неофіційне свято присвячене одній з найвірніших і найблагородніших тварин на землі. Коні супроводжували людину протягом тисячоліть. Вони були і залишаються невід’ємною частиною сільського господарства, транспортної системи та спортивних досягнень. Їхній образ міцно увійшов у культуру, ставши символом свободи, сили та краси. Кінь за сукупністю можливостей зору, дотику, нюху та пам’яті не може зрівнятися з жодною іншою твариною. Коні добре вловлюють запахи і запам’ятовують їх. Відомі цікаві факти, коли кінь долав великі відстані у пошуках втраченого господаря, або повертався додому з війни.

Яке сьогодні церковне свято за новим стилем

13 грудня за новим календарем (26 грудня за старим) – день пам’яті ченців Євстратія, Євгена, Авксентія, Ореста, Мардарія і преподобного Мардарія, затворника, мощі якого спочивають у Дальніх печерах Києво-Печерської лаври. Євстратій Севастійський жив у III-IV століттях у Севастії. Це були часи правління імператора Діоклетіана, який влаштовував гоніння на християн. Першим, хто зазнав катувань за свою віру, був пресвітер Аравійської церкви мученик Авксентій – його посадили до в’язниці. Воєначальник Євстратій, який таємно охрестився, дізнався про це і заявив привселюдно, що він християнин – і теж опинився в темниці. Його піддали страшним тортурам і стратили на багатті. Відомо, що перед смертю він вголос молився: “Величаю, величаю Тебе, Господи…”. Зараз ця молитва читається на суботній монастирській службі. Пізніше було страчено і пресвітера Євстратія, а за ним – друга Євстратія, Євгена, простолюдина Мардарія і юного воїна Ореста, які також визнали себе християнами. Мардарій перед смертю виголосив молитву “Владико Боже, Отче Вседержителю…”, тепер вона називається його ім’ям і читається наприкінці служби третьої години.

Прикмети 13 грудня

За прикметами дня судять про погоду і яким буде врожай наступного року:

  • випав сніг цього дня – лежатиме до квітня;
  • погода морозна і ясна – влітку буде хороший урожай, а якщо тепла – то поганий;
  • хмари швидко і низько пливуть – до холоднечі.

У народі 13 грудня – свято Євстратіїв день, яке також називають Відьмині посиденьки. За народними повір’ями в цей час нечисть влаштовує шабаш, тому часто бувають буря і заметіль.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 13 грудня церква не схвалює лихослів’я, лайки, ліні, заздрості, брехні. Не слід відмовляти в допомозі та милостині, тим, хто постує, – порушувати правила посту.

Також сьогодні не слід підмітати і мити підлогу, щоб не вимести з дому достаток, а також залишати віник біля входу – нечисть викраде, щоб сонце замести. У жодному разі не можна сваритися – інакше на того, хто порушив заборону, відьма пошле на голову якийсь важкий предмет.

Що можна робити 13 грудня

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святих Євстратія, Євгена, Авксентія, Ореста і Мардарія – просять непохитності віри і твердості духу, душевного спокою і сил винести всі життєві негаразди і йти правильним шляхом.

Хто відзначає день ангела 13 грудня

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Аркадій, Володимир, Арсеній, Гавриїл, Орест, Олександр, Євген, Анастасія, Герман, Іван.

За старим стилем день ангела в Андрія, Фекли, Василя, Іларіона, Анатолія, Івана, Йосипа, Григорія, Ісаакія, Володимира, Арсенія.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні