Оливки або маслини – що обрати
Насправді оливки і маслини – це плоди одного дерева. У більшості країн їх називають оливками незалежно від кольору. Але Україна належить до переліку тих небагатьох місць, де для позначення зелених плодів використовують слово оливки, а темних чи чорних – маслини.
Читайте також: Оливки та маслини: ваш путівник у світ здоров’я та вишуканого смаку
Чому оливки зелені, а маслини чорні
Плоди оливкового дерева змінюють колір у процесі дозрівання. Нестиглі мають зелений колір, а при дозріванні набувають темнішого забарвлення: від рожевого до темно-каштанового.
Консервують і зелені, і стиглі ягоди. Чорні оливки, які називають маслинами, не що інше, як просто пофарбовані плоди. Для надання чорного кольору обробляють лугом, насичують киснем, потім додають глюконат заліза. Останній компонент позначають як Е579. Це фіксатор кольору рослинного походження, який у невеликих дозах не шкодить організму.
Користь оливок
Оливки багаті на вітаміни і мінерали, серед яких потужний антиоксидант вітамін Е, залізо, мідь, кальцій, натрій. Ці плоди також містять білки, вуглеводи, пектини та катехіни.
Регулярне вживання оливок позбавляє анемії, позитивно впливає на нервову та кістково-м’язову систему. Тому цей продукт рекомендований людям, які поновлюються після інсульту або травм. Також оливки допомагають організму боротися з інфекціями, мають антиоксидантну дію.
Читайте також: Яка кава найкорисніша і як спосіб приготування впливає на здоров’я: експерти здивували відповіддю
Також оливки та маслини дуже позитивно впливають на шкіру завдяки вмісту вітаміну Е, який прийнято вважати вітаміном молодості та краси. Разом з ретинолом він також подбає про густоту та блиск волосся.
Кому не можна їсти оливки
Цей продукт має досить сильну жовчогінну дію. Тому людям, що страждають на холецистит, інші захворювання жовчного міхура, мають камені в нирках варто уникати вживання оливок або їсти їх у дуже обмеженій кількості.