Виноград – теплолюбна рослина, яка складно переносить зиму. Щоб не залишитися без винограду через морози, подбайте заздалегідь про правильне укриття коріння рослини. Розповідаємо, що треба зробити.
Раніше ми розповідали, як підготувати правильне укриття для дерев перед зимою.
“Утеплення” винограду потрібно проводити, коли температура повітря триматиметься на рівні 5-8 градусів нижче нуля. Після цього дайте винограду постояти три-п’ять днів і приступайте до укриття.
Земля. Після перших заморозків прикрийте виноградну лозу земляним шаром, висотою не менше десяти сантиметрів. Після цього зачекайте три-чотири тижні і додайте ще шар землі. Пам’ятайте, що грунт повинен бути добре просушений.
Солома. З першими морозами укладіть пагони лози на дощечки і покрийте шаром соломи завтовшки 20 см. Через два-три тижні зробіть такий самий шар, а поверх закріпіть снігом, дугою або агроволокном, щоб солому не здуло вітром. Поруч потрібно встановити приманки для гризунів, які часто заводяться у соломі.
Ялинові гілки. Покладіть шар 30-40 см ялинових або соснових гілок на виноград – і до весни можете нічого не робити. Ялинові гілки можна використовувати разом із агроволокном для посилення ізоляції холодного повітря. Серед плюсів ялинових гілок – вони не уражаються грибковими інфекціями і не привабливі для гризунів.
Вас також можуть зацікавити новини:
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.