У новому відео на Youtube-каналі “Одеське життя” відповідаємо на такі запитання:
Авокадо одомашнили пʼять тисяч років тому на територіях сучасної Мексики та Гватемали. Але й досі в природі існують “дикі” авокадо, які називаються кріолло.
Дуже цікавий шлях, яким рослина підкорювала світ. На самому початку 17 століття авокадо прибув до Іспанії, потім – в Індонезію, аж у 19-му – висадився в Бразилії та повернувся в Америку. І лише у минулому столітті дивовижний плід почав завоювання Південної Африки та Австралії.
Але справжній тріумф авокадо наступив у 21 столітті, після того, як вчені розібрали його по корисних мікроелементах.
Раніше ми писали, як приготувати низькокалорійну вечерю з цвітною капустою, часником та секретним інгредієнтом.
Мʼякоть авокадо багата на жири та рідкісний вітамін К. Тому воно стало для багатомільйонної армії веганів та прихильників здорового харчування замінником мʼяса та риби. Але ця властивість не лише зробила його мега популярним продуктом у світі, а й зіграло злу долю.
Чому ж, здавалось би такий корисний авокадо став персоною нон грата в ресторанах олімпійського містечка в Парижі? Чому про це навіть написали окремий реліз?
Причина перша. Під час зростання авокадо потребує багато води – від 70 літрів додаткової вологи на один плід, а в Чилі – взагалі до 320 літрів! Для порівняння, один помідор потребує лише 5 літрів!
А тепер уявіть тисячі гектарів авокадо і порахуйте як вони зневоджують ґрунти. Екологи бʼють тривогу, але допоки авокадо приносить мега прибутки проблема буде існувати.
До речі, про прибутки. І це друга причина бойкоту авокадо свідомими споживачами. Вони виявилися таким, що навіть наркокартелі замість того, щоб вирощувати опіати переходять на вирощування авокадо або просто відбивають прибутковий бізнес у фермерів! Саме через це, авокадо отримав прізвисько “кривавий алмаз Мексики”.
Якщо взяти до уваги, що щороку з Мексики, лише до США експортують 2 мільйони тонн суперфуду і ця цифра зростає з кожним роком, то проблема буде існувати ще довго.
Раніше ми писали, які є способи зберігання квасолі на зиму.
В наших супермаркетах ви зазвичай можете купити авокадо таких сортів:
“Хаас” – найпопулярніший сорт у світі. Він був названий на честь його винахідника – листоноші та садівника-любителя з Каліфорнії, який після тривалих експериментів запатентував новий сорт у 1935 році.
Плід має темно-зелену горбисту шкірку, середньої величини кісточку, та мʼякоть приємного смаку. До речі, ця м’якоть темніє під час тривалого контакту зі світлом, і це нормально.
А от щоб узнати, як відрізнити стиглий авокадо та ще багато цікавого, дивіться нове відео на Youtube-каналі “Одеське життя”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Все про сіль: що можна використовувати для консервації та як виявити підробку (відео)
Комбуча чи чайний гриб – у чому різниця між цими напоями (відео)
Чорні та темні речі дуже популярні в холодну пору року. Але такий одяг потребує особливого…
Деревна зола – популярне органічне добриво, яке часто використовується садівниками та городниками для покращення родючості…
З 15 листопада погода потрохи погіршується всюди, крім півдня.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Багато людей вважають за краще не тільки пити гарячі напої, але й їсти гарячі страви,…
Після дня пам’яті святого апостола Пилипа православні християни розпочинають важливий період у церковному році –…