У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” розбираємо, що відомо про новий Законопроєкт №9665:
Статті у новому законі, принаймні на словах, спрямовані на захист природи, а автори нібито орієнтуються на Європу, де справді вже давно діють доволі жорсткі вимоги щодо збереження довкілля.
В Україні різні варіанти покарань у цій сфері діють ще з 2018 року. Наприклад, за вирубку деревини можна не тільки попасти на штраф 8 000 грн, а ще лишитися інструменту, яким це робилось. Навіть авто чи мотоцикл правоохоронці можуть забрати на штрафмайданчик.
Однак законодавці раптом помітили, що покарання не дуже ефективні, а щоби це виправити – вирішили їх ще посилити та поширити на незаконну вирубку у парках, скверах та заповідниках.
До речі, саме слово “дрова” депутати не згадали в проєкті жодного разу, але до поняття “деревина” можна віднести не лише дерева, а будь-що дерев’яне – це можуть бути дрова, дошки, бруси та навіть столярні вироби.
У законопроєкті стаття №246 поширила відповідальність за незаконне вирубування або пошкодження як дерев, так і чагарників незалежно від того чи це ліс, чи ні. Тобто якщо ви пішли по дрова у якусь посадку або вирішили наламати хмизу у заростях чагарнику, ви вже порушили закон. І так, вам не почулось – новий закон до переліку деревини, про яку треба звітувати, насправді включив чагарники та очерети.
Такі дії тепер можуть потягнути за собою:
Таке покарання можливе за умови, якщо навколишньому природному середовищу завдана істотна шкода. Під цим законодавці розуміють суму шкоди, що у 20 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Нагадаємо, що неоподатковуваний мінімум доходів громадян у 2024 році встановлений Податковим кодексом України на рівні 17 гривень, але для кваліфікації правопорушень використовують суму 1 514 гривень.
Також тепер можуть покарати за сінокосіння та випас худоби, ризиковими є заготівля очерету та збір дикорослих плодів, горіхів, грибів та навіть ягід на ділянках, де це заборонено або допускається тільки з дозволу лісництв. Такі дії можуть легко позбавити ваш гаманець 850 гривень.
Раніше ми розповідали, звідки беруться борги за комуналку, якщо людина регулярно оплачує рахунки.
Але найбільше схвилювала суспільство нова стаття закону – про стягнення значних штрафів і навіть ув’язнення за “зберігання, перевезення або збут деревини без належних документів”.
Скандальний законопроєкт одразу ж став приводом для шквалу жартів. Хтось писав, що тепер поліціанти будуть підкидати дрова, а не “травку”, а дехто попереджував, що тепер дрова, як зброя – ховай, а то посадять.
Проте, від можливих покарань за зберігання деревини стає зовсім не смішно:
Раніше ми писали, як власникам паїв не втратити право на землю.
Законотворці запевняють, що покарання стосуватиметься лише “чорних лісорубів”. Один з авторів закону, народний депутат Максим Павлюк, категорично заперечує жодну загрозу для тих, хто запасає дрова для власних потреб.
За яку кількість власнику деревини точно нічого не загрожує, які документи на дрова все ж таки потрібні, та хто може перевірити законність дров на вашому подвір’ї, дивиться у новому відео на Youtube-каналі “На пенсії”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Гроші є, але їх немає – чи буде індексація пенсій у 2025 році (відео)
Скільки мають платити діти: як призначається плата на утримання батьків (відео)
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…