9 листопада – Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму і антисемітизму. В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року почався масовий єврейський погром у Німеччині, що отримав назву «Кришталевої Ночі», або «Ночі розбитих вітрин». «Кришталева ніч» або «ніч розбитих вітрин» в 1938 році поклала початок Холокосту – масовому насильству стосовно єврейського народу, яке призвело до загибелі близько 6 000 000 євреїв. Тому, розповідаючи про злочини нацизму, ми попереджаємо сьогоднішню молодь про те, яким може стати майбутнє, якщо ми вчасно не скажемо «Ніколи знову!» у відповідь тим, хто пропонує обмежити права однієї групи людей тільки тому, що вони не такі, як ми.
9 листопада щороку в Україні відзначають свято творчості, а саме Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва. Це чудове свято покликане віддати належне та відзначити важливу роль, яку відіграють працівники культури та майстри народного мистецтва у збагаченні культурної спадщини України. Слід зазначити, що цей день відіграє важливу роль у збереженні та просуванні української культури та мистецтва.Працівники культури та майстри народного мистецтва сприяють розвитку національної ідентичності та традицій. Вони передають знання та вміння наступним поколінням, зберігаючи та просуваючи народні мистецтва, музику, танці, ремесла та багато іншого.
Сьогодні також і День книги рекордів Гіннеса. Книгу рекордів створив британський інженер і власник пивоварні Х’ю Бівер. У листопаді 1951 року він відправився з друзями на полювання. Увечері в барі між чоловіками зав’язалася суперечка, яка з диких птахів найшвидша. Чоловіки переглянули кілька різних довідників, але відповіді не знайшли. Тоді Бівер вирішив створити книгу, в якій будуть зібрані всі рекорди. Назвав він її на честь своєї пивоварні. В даний час Книга рекордів Гіннеса є книгою з найбільшим тиражем із усіх книг, захищених авторським правом.
9 листопада в церковному календарі – день пам’яті преподобної Матрони Константинопольської. Народилася вона у Східній Римській імперії 392 року. В молодому віці дівчину віддали заміж за багатого чоловіка. Коли у родини народилася донька, вони переїхали до Константинополя. Там Матрона почала часто відвідувати церкву, молитися і просити прощення за свої гріхи. Там же вона познайомилася з старицями Євгенією і Сусанною. Згодом жінка постриглася і пішла до монастиря Вассіана, але прикидалася там євнухом і мовчала. Якось преподобному Вассіану наснився сон, що насправді молодий євнух — жінка. Викликав він наступного ранку до себе Матрону і почав розпитувати. Жінка про все розповіла йому і попросила захисту від переслідувань чоловіка. Тоді відправили її до жіночого монастиря Ємес, де вона з часом стала наставницею.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Які сьогодні іменини: Олександр, Антон, Дмитро, Віктор, Ілля, Матрона, Семен, Тимофій, Костянтин, Федір.
Вас також можуть зацікавити новини:
Коли закінчиться війна в Україні – військовий експерт зробив несподіваний прогноз
Різдвяний піст потрібен нам для того, щоб приготувати свою душу до зустрічі великого свята –…
Про користь квашеної капусти знають усі. Квашену капусту можна використовувати як закуску або один із…
З багатьох корисних порад ви зможете підібрати те, що допоможе саме вам впоратися з болями…
Верес - найважливіший медонос північної та середньої смуги. Вересовий мед вважається добрим антисептиком. У народній…
Що ж, шановні читачі, продовжимо нашу розмову про 47-го президента США Дональда Трампа, від рішень…