П’ятниця, 8 Листопада, 2024
ГоловнаНовиниСвята та народні прикмети 8 листопада — чому цього дня краще утриматися...

Свята та народні прикмети 8 листопада — чому цього дня краще утриматися від сварок

Этот материал также доступен на русском языке
8 листопада відзначається Всесвітній день піаніста, Всесвітній день без Wi-Fi та Всесвітній день містобудування (урбанізму). Віряни святкують Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Яке сьогодні свято

Всесвітній день піаніста відзначається 8 листопада. Це свято музики, симфонії таланту й відданості справі, день вшанування видатних досягнень піаністів по всьому світу. Від класичних маестро до сучасних джазових віртуозів, цей день відзначає емоційний резонанс і технічну майстерність, які піаністи привносять у світ музики.

У 2016 році зареєстрована у Венесуелі Міжнародна Федерація захисників довкілля закликала заснувати і відзначати щорічно 8 листопада Всесвітній день без Wi-Fi. Організатори та ініціатори нового свята ставили собі за мету звернути увагу суспільства на те, що вплив радіоканалів і радіохвиль на здоров’я людей недостатньо вивчений. За надмірного постійного їхнього впливу під час використання технології Wi-Fi у кожному будинку та квартирі залишається ризик негативного їхнього впливу на здоров’я людини. Незважаючи на те, що ВООЗ підтвердила відсутність такого негативного впливу використовуваним діапазоном радіочастот, противники поширення бездротової технології доступу до інтернету закликають віддавати пріоритет поки що більш вивченим у плані впливу на здоров’я кабельним підключенням.

Всесвітній день містобудування (урбанізму) відзначається в більш ніж 30-ти країнах світу на чотирьох континентах. Цей День виник і заснований за ініціативи громадськості та працівників у сфері планування міст і населених пунктів з метою підвищення інтересу в галузі містобудування. Вперше був запропонований професором в Університеті Буенос-Айреса, випускником Інституту міського будівництва в Парижі, на ім’я Карлос-Марія-делла Паолера наприкінці 40-х років та проведений у 1949-му році.

8 листопада щороку відзначають незвичайне свято – День виконання бажань. Цей день спонукає кожного здійснити свої бажання або мрії. Погодьтеся, неважливо, звідки ви родом, де мешкаєте і скільки у вас грошей. У всіх нас є одна спільна риса – наші бажання та мрії. У цей день люди по всьому світу вірять, що вони мають можливість зробити крок назустріч своїм мріям, загадати заповітне бажання та надихнутися на його здійснення.

Яке сьогодня свято за новим церковним календарем

Святкування Собору Архістратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку 4 століття на Помісному Лаодикійському Соборі, що проходив за кілька років до Першого Вселенського Собору. Звершується свято 8 листопада – у дев’ятому місяці від березня (з якого в давнину починався рік) – відповідно до числа 9-ти чинів Ангельських. Восьмий же день місяця вказує на майбутній Собор усіх Сил Небесних у день Страшного Суду Божого, який святі отці називають “днем восьмим”. Архістратигу присвячено безліч монастирів, соборних, палацових і посадських храмів. У стародавньому Києві відразу після прийняття християнства було споруджено Архангельський собор і влаштовано монастир.

Що не можна робити цього дня

  • Заборонялося мити голову, бо вважається, що так ви «змиєте» весь розум.
  • Не дозволяється робити будь-яку роботу в корисних цілях.
  • Краще утриматися від сварок, лихослів’я.

Народні прикмети і традиції

  • Вранці туман – скоро буде потепління;
  • Вранці іній – до сніжної зими;
  • Теплий та сонячний день вказує на морозну зиму;
  • На хвойних майже не видно шишок – буде тепла зима.

Іменини: Гаврило, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа.

Вас також можуть зацікавити новини:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні