Як кельнська вода стала одеколоном
Одеколони з’явилися на початку XVIII століття. Вихідець з Італії Джованні Марія Фаріна у німецькому Кельні тримав парфумерну крамницю. Від дядька Паоло Фемініса він оримав рецепт ароматної води – спиртового розчину з домішками розмарину, лаванди та бергамоту.
Читайте також: З чого насправді виготовляють дігтярне мило і чи так воно корисне, як про нього говорять
Джованні допрацював склад, додавши до нього олії лимону, апельсину, мандарину, грейпфруту, кедру і деяких трав. Назвав аромат на честь міста Кельн Eau de Cologne, що дослівно означає «кельнська вода» і звучить приблизно як «одеколон».
Нові парфуми швидко завоювали прихильність знаті. Ціна їхня була відповідною: один флакон коштував як піврічна зарплатня державного службовця. Згодом ідею почали копіювати інші парфумери, але унікальна формула Джованні Марія Фаріна залишається таємницею і донині.
Коли Кельн захопили французькі війська, вони почали використовувати одеколон як антисептик. Засіб добре дезінфікував шкіру, а також допомагав приховувати запах поту. Так одеколон потрапив у Париж, а звідти швидко поширився Європою.
Чому одеколон Трійний
Своєю назвою Трійний одеколон завдячує цікавому випадку. 1810 року Наполеон видав декрет, який вимагав розкрити рецепти усіх ліків. Кельнська вода на той час ще не мала статусу парфумів і підпадала під цю дію. Парфумери вирішили не перечити Наполеону і відкрили назви трьох основних ароматичних олій: лимону, бергамоту та неролі (квіти гірського апельсина). Відтак назвали одеколон Трійним.
Читайте також: Чим насправді відрізняється тверде мило від рідкого і яким краще митися
Як використовують одеколон
Трійний одеколон відомий своїми властивостями, що зігрівають, тому його використовують для компресів. Антисептична здатність корисна при дрібних подряпинах. Деякі відзначають заспокійливу дію його аромату.