У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” експерт нашого видання, журналіст Сергій Коробкін відповідає на такі запитання:
Отже, за останній квартал пенсії в Україні в середньому зросли лише на 35 гривень. Очевидно, це сталося за рахунок новопризначених пенсій. На 1 жовтня середня пенсія по країні становить приблизно 5 852 грн. З початку року середній розмір пенсії зріс більше, ніж на 8,5 % або на 466 грн.
Так чи інакше чверть пенсіонерів досі отримують пенсію не вище 3000 грн. Майже дві третини або 62% пенсіонерів отримують пенсію до 5 000 грн, тобто нижче середньої.
Раніше ми писали, що частина пенсіонерів у листопаді та грудні отримають доплату до пенсії до 3 250 грн.
Кількість пенсіонерів в Україні з початку року зменшилася на майже 174 тисячі осіб. Станом на 1 жовтня в країні нарахували 10 мільйонів і 343 тисячі пенсіонерів.
Разом з тим в Пенсійному фонді повідомили, що в Україні проживає понад 108 тисяч довгожителів. Згідно з класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, літніми є люди віком від 60 до 75 років. А от якщо людина досягла віку 90 років, її називають довгожителем.
Також у ПФУ зазначили, що наразі в Україні проживає 1316 осіб, старших за 100 років. З них, лише 166 чоловіків.
Найстарша людина в Україні, пані Катерина, мешкає на Волині, 3 жовтня їй виповнилося 108 років.
Цікаво, що особам, які досягли 100-річного ювілею, передбачені додаткові пенсійні пільги, про що я розповідав ось в цьому відео.
Раніше ми писали, що уряд готує нововведення в пенсійній системі.
Що стосується підвищення пенсії в наступному році, то з 1 березня вони можуть зрости приблизно на 10-12%. Такий прогноз зробила старша наукова співробітниця Інституту демографії Лідія Ткаченко. Але ж ми пам’ятаємо, що цього року також попередньо обіцяли 13%, а вийшло ледь на 8%.
Окрім цього міністерка соцполітики Оксана Жолнович анонсувала нову дату пенсійної реформи – 1 липня 2025 року. За її словами, коли Верховна Рада її ухвалить, то влітку можна буде розраховувати на друге підвищення протягом наступного року. Я б сказав не коли, а якщо Верховна Рада її ухвалить. Напишіть, будь ласка, в коментарях, чи вірите ви, що обіцяна бальна система взагалі наступного року запрацює.
Нагадаємо, що переселенцям, які востаннє проходили ідентифікацію навесні, потрібно зробити це знову вже зараз, адже це потрібно робити кожні пів року. Кому саме це необхідно зробити, а також які порушення показав аудит ПФУ, дивиться у новому відео на Youtube-каналі “На пенсії”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…
Про матерів, які чекають на свою дитину з фронту, було написано багато пісень. Однією з…