Досвідчені садівники розповіли, де не можна садити яблуні. І це:
Затінені ділянки. Яблуня вимагає достатньої кількості сонячного світла для нормального росту та плодоношення. Якщо дерево буде посаджено в затіненому місці, це негативно позначиться на його здоров’ї, розвитку та кількості плодів. Уникайте ділянок, що знаходяться в тіні від будівель, інших дерев або високих огорож.
Читайте також: Чому яблуня передчасно втрачає листя
Низини та заболочені землі. Яблуня не переносить надмірної вологості, тому не рекомендується садити її в низинах, де збирається вода після дощів. Полив, особливо під час весняних заморозків, може призвести до гниття коренів та інших хвороб. Найкраще вибирати ділянки з добрим дренажем.
Місця з близьким заляганням ґрунтових вод. Якщо рівень ґрунтових вод знаходиться вище 1-1,5 метра від поверхні, це також несприятливо для зростання яблунь. Вода може затопити коріння, що призведе до їх гниття. Перед посадкою перевірте рівень підґрунтових вод, щоб переконатися, що вони знаходяться на безпечній відстані.
Ділянки з кислим або надто лужним ґрунтом. Яблуні надають перевагу помірно кислому або нейтральному ґрунту (pH 6-7). Якщо ґрунт на вибраній ділянці має надто низьке або високе значення pH, це може негативно позначитися на розвитку кореневої системи та засвоєнні поживних речовин.
Вітер та протяги. Місця, схильні до сильних вітрів і протягів, також не підходять для посадки яблунь. Вітер може пошкодити молоді пагони, а також викликати обсипання квіток та плодів. Якщо ваша територія відкрита і піддається сильним поривам вітру, подумайте про висадку захисних рослин або огорож.
Читайте також: Що обов’язково потрібно зробити з яблуками перед вживанням, інакше будуть проблеми зі здоров’ям
Ділянки з іншими фруктовими деревами. Висаджувати яблуню поряд з іншими фруктовими деревами, особливо з кісточковими (вишня, черешня, слива), небажано. Вони можуть бути схильні до тих самих захворювань, і це збільшує ризик їх поширення. Тримайте відстань між різними культурами і дотримуйтесь сівозміни.
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?