Полив передбачає використання лимонної кислоти, але вона підходить далеко не для всіх рослин.
Раніше ми розповідали, які кімнатні рослини зроблять повітря у квартирі чистішим, ніж у горах.
Майстри квітництва часто застосовують цей природний компонент підтримки оптимального стану своїх зелених друзів.
Рослини з сімейства вересових, які віддають перевагу кислому ґрунту, відмінно відгукуються на полив з використанням розчину лимонної кислоти. Азалії, зокрема, потребують кислого середовища для повноцінного розвитку. Для приготування розчину потрібно 1 г лимонної кислоти на літр води, який слід використовувати приблизно раз на місяць.
Цей дивовижний вид також сприятливо реагує на підкислення субстрату. Слабко концентрований розчин лимонної кислоти сприяє покращенню засвоєння поживних речовин рослиною. Полив рекомендується проводити кожні два тижні, використовуючи розчин із концентрацією 0,5 г кислоти на літр води.
Для садової гортензії, яку часто вирощують у домашніх умовах, необхідний кислий ґрунт для насиченого забарвлення квіток. Регулярне застосування розчину лимонної кислоти допомагає підтримувати необхідний рівень кислотності у ґрунті.
Різноманітні види кімнатних папоротей віддають перевагу легкій кислотності ґрунту. Полив розчином лимонної кислоти можна здійснювати раз на місяць, але при цьому важливо дотримуватися мінімальної концентрації.
Узамбарські фіалки добре реагують на підкислення ґрунту, що покращує їхнє цвітіння. Розчин лимонної кислоти слід використовувати з обережністю, лише раз на півтора місяці, звертаючи увагу на реакцію рослини.
Регулярне використання цього розчину сприяє кращому засвоєнню заліза рослинами. Лимонна кислота допомагає розчиняти солі жорсткості в ґрунті та запобігає появі вапняного нальоту на листі при обприскуванні.
Важливо враховувати концентрацію розчину, оскільки надлишок кислоти може зашкодити рослинам. Кислоту необхідно розчинити у теплій воді і добре перемішати. При цьому краще використовувати свіжоприготовлений розчин.
Регулярне спостереження за рослинами дозволить помітити можливі проблеми. Якщо листя починає жовтіти, зростання сповільнюється, а тургор губиться, це може вказувати на надмірне закислення ґрунту. У разі подібних симптомів слід припинити полив кислим розчином.
Деякі рослини погано переносять підвищену кислотність, наприклад, кактуси, сукуленти та драцени не потребують підкислення ґрунту. Використання лимонної кислоти у цьому разі може призвести до кореневої гнилі.
Вас також можуть зацікавити новини:
Російські війська продовжують обстрілювати мирні населені України. На фронті ситуація залишається складною.
У новій державній програмі грошової допомоги відбулися зміни.
Солодкі аскорбінки у багатьох асоціюються з безпечними і корисними вітамінами. Їх звикли вживати без жодних…
5 листопада в Україні відзначається Всесвітній день поширення інформації щодо проблеми цунамі. Християни вшановують пам'ять…
Сніданок не можна пропускати. Він має бути не тільки смачним, а й корисним, саме таку…
На які тільки хитрощі не йдуть автомобілісти, щоб автомобіль завжди був на ходу, і кожна…