Щорічно в першу неділю жовтня відзначають професійне свято працівників освіти – День вчителя. Сьогодні в цей осінній день вшановують людей найгуманнішої і щирої професії, однієї з найблагородніших і необхідних професій нашого суспільства. У цей день відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства. День вчителя покликаний привернути увагу до становища вчителів в суспільстві, їх ролі в освіті та розвитку.
Щорічно 6 жовтня в усьому світі відзначають Всесвітній день охорони місць проживання – міжнародне свято, покликане привернути увагу людства до проблеми збереження довкілля планети Земля. Цей день був започаткований у 1979 році в рамках Конвенції про охорону дикої фауни і флори і природних місць існування в Європі (Бернської конвенції). Людство своєю діяльністю вже давно впливає на природу, змінюючи її. Порушення довкілля відбувається внаслідок антропогенних впливів, які докорінно змінюють умови життя диких тварин, а саме вирубки лісів, осушення боліт, розорювання степів, перелогових земель, створення водосховищ тощо. Всесвітній день охорони місць проживання заснований для того, щоб нагадати людству про те, що ми, люди, є лише частиною природи, ми живемо і розвиваємося за її законами. Це день закликає будувати своє життя так, щоб зберегти й передати майбутнім поколінням все розмаїття тваринного і рослинного світу нашої планети.
День територіальної оборони України запровадив президент Володимир Зеленський – він відзначається кожної першої неділі жовтня. Офіційною підставою заснування свята став Указ №417/2020 «Про День територіальної оборони України». Ця подія була започаткована в Україні, щоб підкреслити важливість забезпечення національної обороноздатності та територіальної цілісності України, особливо враховуючи війну на сході України, що триває з 2014 року. Переможне завершення цієї війни та збереження територіальної цілісності України є одними з найважливіших пріоритетів державної політики.
6 жовтня в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Томи. Він відомий як “Невіруючий Тома” через свою сумнівність у воскресінні Христа, доки не побачив Його рани на власні очі. Проте, його сумніви не були ознакою невіри, а радше бажанням переконатися у правдивості події. Після воскресіння Христа, Тома активно проповідував Євангеліє і, за переказами, досяг Індії, де заснував християнські громади. Він є покровителем Індії та Португалії, а також будівельників та архітекторів. В Індії, у місті Майлапур, знаходиться санктуарій, зведений на місці його мученицької смерті. В іконографії Тома часто зображується з столярськими інструментами або списом, яким його було вбито.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
Цього дня наші предки поповнювали запаси продуктів на зиму. А ще віряни молилися святому апостолу, просячи його про достаток. Господині традиційно пекли коровай, окраєць якого віддавали тяжко хворим.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 6 жовтня: Іван, Макар.
Вас також можуть зацікавити новини:
"Нафтогаз" впровадив нові правила для оплати рахунків за газ. Споживачів закликають не допускати прострочення платежів…
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.