Кого можна вважати “літньою людиною”? Таке визначення залежить відразу від кількох чинників.
Раніше ми розповідали, наскільки швидше за людей старіють кішки.
Біологічне та хронологічне старіння
У більшості культур поняття “літня” людина залежить від віку, тобто визначається хронологічно. У переважній більшості відлік ведеться від 60 років. Саме з цього віку людям призначають пенсії та нараховують різні соціальні пільги.
Але слід пам’ятати, що хронологічне старіння досить суттєво відрізняється від біологічного. І у 60 років одні люди можуть мати хороше здоров’я, вести активний спосіб життя, працювати. Інші в цьому віці можуть мати проблеми зі здоров’ям і не хотіти вести активний спосіб життя.
Старість з медичної точки зору
З погляду медицини, старість починається далеко не у 60 років, а вже після 30-ти. З цього часу починається з уповільнення всіх процесів у його системах: знижується здатність клітин до регенерації, уповільнюється робота органів, знижується імунітет. Крім того, загострюються різні захворювання або набуваються нові.
Похилий вік з погляду суспільства
Для суспільства ключовим моментом визначення старості є вихід людини на пенсію. Як правило, це 60-65 років. Однак є люди, які можуть виходити на пенсію у 45 років або навпаки — продовжують працювати і вести активний спосіб життя після 65 років.
З якого віку людина вважається старою
Враховуючи всі ці фактори, важко назвати точний вік для старості. Варто також враховувати підвищення рівня життя та покращення якості медицини, що впливає на тривалість життя, здоров’я та можливості людини. Тому з кожним роком поняття “літнього віку” стає все більш умовним.
Джерело: ТСН
Вас також можуть зацікавити новини: