1 жовтня відзначається Всесвітній день кави. “На пенсії” зібрало для вас найкориснішу інформацію про цей напій.
Кава багата антиоксидантами, які допомагають боротися з окислювальним стресом і можуть знижувати ризик хронічних захворювань.
Раніше ми розповідали, що корисніше кава чи чай.
Також кофеїн, що міститься в каві, покращує настрій та концентрацію. Дослідження показують, що регулярне вживання кави може знижувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера та Паркінсона.
Кава може збільшити витривалість і продуктивність під час фізичних навантажень, що робить її популярною серед спортсменів.
Деякі дослідження пов’язують регулярне вживання кави зі зниженням ризику низки захворювань, таких як діабет 2 типу, хвороби серця та деякі види раку.
Каву можуть пити дорослі здорові люди. Більшість досліджень показує, що помірне вживання кави (до 3-4 чашок на день) є безпечним і може бути корисним для здоров’я.
Напій допомагає покращити фізичну продуктивність та витривалість, особливо перед тренуваннями. Тому її можна пити спортсменам.
Каву потрібно пити тим, хто хоче підвищити концентрацію. Кава допомагає підвищити рівень бадьорості та покращити когнітивні функції.
Каву не можна пити вагітним і жінкам, що годують. Високі дози кофеїну можуть бути пов’язані з ризиком викидня та інших ускладнень. Рекомендується обмежити споживання до 200 мг на день (приблизно 1-2 чашки).
Протипоказана кава і людям із тривожними розладами. Кофеїн може посилити симптоми тривоги та викликати безсоння.
Не варто пити каву і тим, хто має серцево-судинні захворювання. Кава може підвищувати артеріальний тиск та частішати серцевий ритм, тому таким людям варто проконсультуватися з лікарем.
Запам’ятайте, що надлишок кофеїну може призвести до безсоння і порушити якість сну, тому якщо у вас є проблеми зі сном, то каву теж краще не пити.
Кава викликає дегідратацію. Незважаючи на те, що кава має легкий сечогінний ефект, дослідження показують, що вона не викликає значної дегідратації при помірному вживанні.
Кава має негативний вплив на серце. Хоча високе споживання кави може збільшувати тиск, помірне вживання не пов’язане з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань.
Кава гальмує зростання дітей. Наукові дослідження не підтримують цього міфу. Однак дітям та підліткам не рекомендується пити каву через її вплив на нервову систему.
Каву потрібно пити лише без цукру та молока. Це питання смаку. У невеликих кількостях додавання молока та цукру не завдає шкоди, але слід пам’ятати про калорійність.
Читайте також:
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…