29 вересня в Україні День пам’яті трагедії в Бабиному Яру. Цей день присвячений вшануванню пам’яті жертв масових розстрілів, здійснених нацистами під час Другої світової війни. Наймасовіші розстріли відбулися 29-30 вересня 1941 року, коли було вбито майже 34 тисячі євреїв, мешканців Києва. Бабин Яр став символом “Голокосту від куль” і нацистської політики масового знищення людей. Протягом окупації Києва, від 1941 до 1943 року, в Бабиному Яру було розстріляно близько 100-150 тисяч осіб, серед яких були не лише євреї, але й роми, радянські військовополонені, підпільники, душевнохворі та інші.
29 вересня Всесвітній день серця. Це свято було започатковане 2000 року за ініціативи Всесвітньої федерації серця та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і ЮНЕСКО. До 2011 року цей день відзначався в останню неділю вересня, але згодом дата була закріплена за 29 вересня. Метою Всесвітнього дня серця є підвищення обізнаності про серцево-судинні захворювання, які є основною причиною смертності у світі. Щороку від серцево-судинних захворювань помирає понад 17 мільйонів людей. Багатьох із цих захворювань можна уникнути завдяки змінам у способі життя, таким як здорове харчування, регулярна фізична активність, відмова від тютюнопаління та зменшення споживання алкоголю.
Щороку 29 вересня відзначають День осінньої самотності. Після сонячного спекотного літа настає пора осінніх дощів, рано темніє, з кожним днем стає прохолодніше. Погодьтеся, не часто таке буває, але часом хочеться самотності. Хочеться побути наодинці з природою, влаштувати собі побачення зі своєю душею. Справді, після галасливих міст, після щоденних турбот і проблем, після набридливих галасливих компаній, після багатьох сказаних слів, хочеться побути наодинці з природою, відновити сили, поринути в чарівну красу, яка часто залишається непоміченою. Зупиніться сьогодні, вирвіться із загальної павутини, приділіть час для себе і насолодіться чарівною красою осені.
29 вересня за новим церковним календарем (12 жовтня за старим) – день пам’яті преподобного Феофана Милостивого і преподобного Кіріака Пустельника. Преподобний Феофан Милостивий народився в сирійському місті Гази і був дуже доброю і милосердною людиною. Прославився тим, що завжди приймав у себе на нічліг подорожніх і не брав за це грошей. Його заощадження пішли на допомогу людям, а сам Феофан зубожів. Але він не скаржився, а стійко виносив усі тяготи. Але незабаром захворів на невідому недугу, тіло вкрилося ранами, і преподобний помер. Але після смерті тіло зцілилося і мощі стали виділяти цілюще миро.
Прикмети дня говорять про майбутню зиму й осінь:
Сьогодні, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів’я, пліток, наклепів і осуду, виступає проти заздрощів, жадібності, помсти і відчаю.
Народні прикмети дня не радять сьогодні давати гроші в борг, а також заборонено відмовляти в допомозі або милостині.
Святий Кіріак вважається покровителем мандрівників і відлюдників. У нього просять позбавлення від хвороб, головного болю і депресії.
Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван і Феофан.
Вас також можуть зацікавити новини:
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…