10 вересня відзначають Всесвітній день запобігання самогубствам. Дата відзначається щорічно з 2003 року з ініціативи Міжнародної асоціації щодо запобігання самогубствам (МАПС) за активної підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я та під патронажем ООН. Мета — сприяння діяльності щодо запобігання самогубствам у всьому світі.
За оцінками ВООЗ, щорічно шляхом самогубства позбавляють себе життя понад 800 тисяч людей. Найбільше самогубств станом на 2023 скоюють у Лесото та Гайані. Серед європейських країн найвище місце (п’яте у світовому рейтингу) посідає Литва. Україна – на десятому місці.
10 вересня 2024 року християни вшановують пам’ять мучениць Минодори, Митродори та Німфоди.
Рідні сестри були з Витинії (Мала Азія). Вони відрізняючись особливим благочестям і побажали зберігати незаймане життя і не стикатися зі світом. Обравши собі відокремлене місце у пустелі, вони проводили своє життя у подвигах посту та молитви. Слава про святе життя дівчат швидко поширилася, якби за допомогою молитов вони зцілювали хворих.
Місцевий правитель Фронтон наказав схопити сестер та привести до нього. Він намагався переконати їх зректися Христа, а коли вони відмовилися, він піддав мукам старшу Мінодору, від чого та померла. Її сестер спіткала та сама доля. Тіла святих мучениць хотіли спалити на багатті, але сильний дощ погасив розведений вогонь, а блискавка обпалила Фронтона та його слуг. Християни взяли тіла мучениць і поховали з честю. Потуги мучениць зберігаються на Афоні.
10 вересня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Наші пращури у цей день вивозили з полів снопи, збирали коноплі та збирали врожай яблук. Також збирали горобину – її сушили, готували варення, робили корисні настоянки. Вважається, що зібрана в цей день горобина має особливо цілющі властивості.
Грона горобини, залишені на столі або на підвіконні цього дня, принесуть у будинок щастя.
Згідно з місячним посівним календарем, 10 вересня 2024 року – вдалий день для ручного збору цибулин і насіння, пересадки квітів з клумби в горщики, заготівлі живців. Зібрані у цей день плоди та квіти для букету довго збережуться свіжими. Не рекомендується нічого садити і сіяти, пасинкувати рослини та рясно поливати.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Андрій, Василь, Гаврило, Гліб, Євген, Іван, Касьян, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен, Тетяна.
Вас також можуть зацікавити новини:
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…