15 серпня святкують День археолога. Це професійне свято фахівців, які займаються розкопками та вивченням давніх артефактів.
За однією з версій, традиція святкування цього дня на території СРСР (як неофіційного) досягає Трипільської експедиції 1940—1950-х років, яку очолювала видатна археологка Тетяна Сергіївна Пассек (день народження — 15 серпня).
За легендою, вперше День археолога в СРСР святкували 1947 року археологи Волго-Донської археологічної експедиції під керівництвом Бориса Міхліна. З цього часу це свято відзначали всі археологічні експедиції, які перебували на дослідженнях у полі. Цього дня новачків у багатьох експедиціях посвячують в археологи. 2008 року свято в Україні за указом президента стало офіційним.
15 серпня 2024 року християни святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Свято належить до двонадесятих — дванадцяти найважливіших після Великодня свят у православ’ї.
Канонічні тексти не повідомляють про час та обставини смерті та поховання Богородиці.
Згідно з Новим Заповітом, розп’ятий Христос усиновив Богородиці найближчого учня — апостола Іоанна, який з цього моменту взяв її на своє піклування. Вона була з усіма апостолами в молитві і в день П’ятидесятниці, як і вони, отримала дар Святого Духа. Коли цар Ірод зазнав гоніння християн, Богородиця пішла разом з Іоанном до Ефесу і жила там у домі його батьків. Тут вона постійно молилася про те, щоб Господь якнайшвидше взяв її до себе. Під час однієї з таких молитов, яку Богородиця звершувала на місці вознесіння Христа, їй з’явився архангел Гавриїл і сповістив, що через три дні скінчиться її земне життя і Господь візьме її до себе.
Згідно з церковним переказом, цього дня апостоли, які проповідували в різних країнах, чудово зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися і здійснити поховання Діви Марії.
15 серпня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Відповідно до повір’їв на Успіння відпускаються всі гріхи протягом року, якщо щиро помолитися і покаятися.
За традицією у храмах на це свято освячують зерно нового врожаю, а також свіжий хліб, випечений із борошна свіжого помелу.
Крім того, існує звичай щедро обдаровувати жебраків.
Також із цього дня починається пора весіль.
Згідно з місячним посівним календарем, 15 серпня 2024 року рекомендується зібрати врожай для тривалого зберігання у льоху — цей день добрий для посіву зелені, прянощів, листового салату. Можна перекопати ґрунт та підготувати ями для висадки дерев, зібрати пасльонові культури. Не рекомендується пересаджувати молоді рослини.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Василь, Володимир, Олександр, Олексій, Аркадій, Матвій, Микола, Семен, Федір, Євдокія, Єва.
Вас також можуть зацікавити новини:
Зміни для пенсіонерів у серпні: доплати, ідентифікація та новий закон про стаж (відео)
Краще ніж депозит? Чи варто зараз звичайним українцям вкладати гроші у землю (відео)
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.