При посадці озимого часнику пам’ятаєте — садити його потрібно не там, де звільнилися грядки, а там, де він добре ростиме. Розповідаємо, на місці яких культур не варто садити часник, якщо не хочете залишитись без урожаю.
Раніше ми розповідали, коли найкраще викопувати картоплю згідно з місячним календарем.
Два рази поспіль висаджувати часник на тому самому місці точно не варто, інакше він виросте дрібним і несмачним. Це пояснюється просто – попередні “жителі грядки” вже забрали з ґрунту всі потрібні саме цьому овочу поживні речовини.
Тут діє правило сівозміни: після коренеплодів треба висаджувати ті культури, які дають урожай над землею, і навпаки. Якщо це правило не слідувати, ви можете позбавити овоч потрібних поживних речовин. Тому не сійте часник на ділянці, де раніше зростала картопля, морква, цибуля, буряк, редис.
Між цибулею та часником існує ризик “обміну” хворобами (наприклад, нематодою, фузаріозом та іншими). Тому для посадки часнику уникайте ділянок, де зростала цибуля.
Петрушка, кріп і пряні трави (базилик, розмарин, чебрець) залишають у ґрунті сліди олій та хімічних елементів, які можуть негативно вплинути на зростання часнику.
Томати, баклажани і перці витягують із ґрунту занадто багато потрібних для часнику речовин, а також після них у ґрунті можуть накопичуватися різні захворювання.
Озимий часник буде чудово рости, якщо його посадити після патисонів, кабачків, гарбуза, капусти, огірків та бобових.
Вас також можуть зацікавити новини:
Бур’яни зникнуть миттєво: рецепт «гримучої» суміші для городу
Однією рукою дають, іншою – забирають: як вам можуть непомітно зменшити пенсію (відео)
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…
Виразкова хвороба відрізняється періодами весняного та осіннього загострення. Тому саме зараз слід докладніше поговорити про…
Ми робимо запаси влітку та восени, і всю довгу зиму вони вносять корисну та смачну…
Законодавство та порядок регулювання дії законів постійно проходять трансформації: запроваджуються зміни, удосконалення. Як устежити за…
Яйця – популярний та улюблений багатьма продукт харчування. Але іноді можуть потрапити яйця із секретом.