24 липня в Україні відзначають День фінансового робітника України. Свято було започатковане з ініціативи Міністерства фінансів у 2021 році. Він покликаний вшановувати працю працівників фінансової сфери та їх значний внесок у розвиток фінансової системи України.
Також 24 липня святкують День двоюрідних братів та сестер. Він покликаний підкреслити важливість сімейних і родинних зв’язків, і підтримки членів сім’ї.
Також 24 липня відзначають День народження розчинної кави. Саме цього дня 86 років тому компанія Nestle представила споживачам один із найвідоміших своїх товарів сьогодні — розчинну каву Nescafe. Сьогодні розчинна кава – один з найпопулярніших напоїв у світі – кожну секунду у світі випивається понад 5000 чашок напою Nescafe. І це не дивно, адже зберігаючи смак, готується він у рази швидше, ніж натуральна кава.
Також 24 липня – Міжнародний день турботи про себе. Він був заснований однойменним фондом і покликаний нагадати про важливість турботи про власне здоров’я — як фізичне, так і психологічне та емоційне. Дата обрана не випадково – засновники цього дня хотіли нагадати, що піклуватися про себе потрібно 24 години на добу.
24 липня 2024 року християни вшановують пам’ять мучеників Бориса та Гліба, а також великомучениці Христини.
Борис та Гліб – одні з перших святих, канонізованих церквою, молодші сини Володимира Святославича.
Коли брати досягли повноліття, Володимир виділив їм власні князювання. Борису дістався далекий Ростов. Гліб зайняв Муром.
Після смерті їхнього батька в 1015 році вони обоє були вбиті, згідно з “Повісті минулих літ”, своїм старшим братом Святополком.
Незабаром Святополк був повалений своїм молодшим братом Ярославом Мудрим — саме за нього і було зроблено першу спробу канонізації святих братів. Спочатку їх шанували як цілителів, але невдовзі їх почали вважати покровителями всіх князів, помічниками у битвах.
Великомучениця Христина була дочкою благочестивого язичника, мешканця міста Тир. Батько готував її в язичницькі жриці. У 11 років завдяки ангелу вона пережила осяяння, стала християнкою і викинула з вікна всіх ідолів.
Тоді батько Христини почав катувати її у спробі змусити зректися своєї віри. Катування були різними: розпеченими гачами, кидання у вогонь, в яму зі зміями, в море чи озеро, піч, млинове жорно, колесування, обсипання стрілами і так далі. Проте Крістіна виживала, та її мучителі та свідки нерідко страждали самі. Після смерті її батька катувати Христину продовжив якийсь Діон. Загинула вона від “заліза”
24 липня, згідно з народними повір’ями, не рекомендується:
Наші пращури вірили, що 24 липня потрібно збирати ягоді черемхи — цього дня вони набувають цілющих властивостей.
Також 24 липня вважалося сприятливим днем для зачаття бездітних пар.
Згідно з місячним посівним календарем, 24 липня 2024 року — не дуже врожайна дата для посіву — краще зайнятися збиранням урожаю, особливо пшениці, вівса, кукурудзи та соняшника. День також сприятливий для боротьби з хворобами, комахами та гризунами. Не варто рясно поливати рослини та вносити органічні добрива.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом та врожай:
Іменини у цей день за новим церковним календарем відзначають Василь, Герман, Григорій, Іван, Йосип, Павло, Сергій, Ян.
Вас також можуть зацікавити новини:
Зробити ставку, як у казино: у яких випадках пенсіонеру вигідно купувати страховий стаж (відео)
Якби не працював, пенсія була б більшою: чому стаж великий, а пенсія маленька (відео)
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…