У новому відео на Youtube-каналі “На пенсії” відповідаємо на такі запитання:
Комітет Верховної Ради схвалив до другого читання законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизів на пальне. В разі остаточного його ухвалення, у чому практично не має сумнівів, вже через півтора місяця – від 1 вересня – наберуть чинності нові ставки акцизних зборів.
Цей закон мав набрати чинності ще 1 липня і привести акцизи на всі види пального у відповідність з європейськими, що є однією з вимог для вступу України в ЄС. Тобто ціни на нафтопродукти мають бути приведені до мінімального рівня, дозволеного в ЄС.
Законодавці запропонували поетапне підвищення податків, яке передбачає збільшення акцизних ставок з 1 січня кожного року з 2025 до 2028. Таким чином європейських цін на пальне слід очікувати лише через 3,5 роки.
Директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн пояснив у дописі на сторінці у Facebook, що ціни на пальне зміняться:
Однак, підвищення цін також залежатиме від вартості імпорту палива та курсу євро, адже в законі податкові ставки прописані саме у цій валюті.
За прогнозом члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина за наступні 4 роки вартість літра бензина може зрости на 8-10 гривень.
Утім, підвищення податків на пальне має ще одну мету крім вступу до Євросоюзу. Акцизні збори в Україні спрямовуються не на будівництво доріг, як було раніше, принаймні на папері.
Тепер усі податкові збори з продажу пального йдуть до загального державного бюджету, а далі – на фінансування армії, оскільки Україна не має права використовувати на її забезпечення кошти, отримані від західних партнерів. Тож можна сміливо назвати очікуване підвищення цін на пальне примусовим донатом чи податком на війну.
За оцінками фахівців, підвищення акцизу на пальне дозволить поповнювати оборонний бюджет приблизно на 6 млрд грн щомісяця. І це крапля в морі, адже бюджетна діра становить близько 60-80 млрд грн. Тобто акцизні збори – це лише 10% від того, що потрібно для фінансування армії.
Якими будуть наслідки підвищення акцизів на паливо, розповідаємо в новому відео на Youtube-каналі “На пенсії”.
Вас також можуть зацікавити новини:
Час затягувати паски: чи світить пенсіонерам індексація пенсій у майбутні три роки (відео)
Українки можуть отримати допомогу 15 тисяч доларів: встигніть подати заявку до 31 липня (відео)
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…