Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяПри пранні вся білизна збивається у підковдру: ця проблема може мати серйозні...

При пранні вся білизна збивається у підковдру: ця проблема може мати серйозні наслідки

Этот материал также доступен на русском языке
Звичайна ситуація: ми закладаємо підковдру та інші речі в пральну машину автомат окремо, а дістаємо все замотаним в одному вузлі. Чому так відбувається і як це впливає на прання та пральну машину?

Раніше ми розповідали, скільки порошку потрібно насипати при пранні, щоб не зашкодити пральній машині.

Якби проблема полягала лише в тому, щоб речі звідти дістати, то ми на ній не наголошували б. Але насправді такий стан справ призводить до поганої якості прання. Адже речі щільно зминаються у підковдрі, як у мішку. Тому вони погано перуться і ще гірше полощуться. Також таке прання може впливати і на саму машинку-автомат.

Чому підковдра «їсть» речі в пральній машині

Під час циклу прання циліндр пральної машини повільно обертається, перевертаючи білизну у мильній воді. Речі постійно падають і розподіляються по барабану. Якщо перете комплект постільної білизни, то підковдра у ньому найбільша річ, а значить – найважча. Тому вона може пересуватися в барабані найменше. При тому, що менші речі, а особливо дрібні, рухаються більш інтенсивно. Таким чином вони «прилипають» або до стінок, або до майже нерухомої підковдри. З часом знаходять проріз і поступово у нього вдавлюються. Кожна наступна річ, яка потрапила в підковдру, робить її ще більшою і важчою. Таки чином при тривалому пранні підковдра може «з’їсти» все, що переться разом із нею.

Що робити з «ненаситною» підковдрою

Існує кілька простих способів вберегти речі від їх «поїдання» підковдрою. Можна купити спеціальний мішок для прання. Зазвичай у нього кладуть шкарпетки, аби вони не губилися. Якщо в такий мішок покласти підковдру, то інші речі до неї не потраплять.

Якщо підковдра має ґудзики – застібніть їх перед пранням. Якщо є замок-змійка – застібніть і зафіксуйте.

Ще один спосіб, яким користуються досвідчені господині, полягає в перев’язуванні мотузкою або резинкою підковдри посередині, потрібно максимально зменшити отвір у підковдрі.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні