П’ятниця, 12 Липня, 2024
ГоловнаДачаЩо потрібно зробити після збирання врожаю цибулі, щоб вона зберігалася до весни...

Що потрібно зробити після збирання врожаю цибулі, щоб вона зберігалася до весни – запам’ятайте цю пораду

Этот материал также доступен на русском языке
Виростити цибулю – це всього половина справи, ще важливо її правильно зібрати, щоб вона зберігалася до весни і робила ще смачнішими ваші улюблені страви.

Після викопування врожаю обов’язково потрібно провести один агроприйом, який допоможе цибулі визріти і довго зберігатися. Цей прийом – просушування.

Раніше ми розповідали, що можна посадити на місці цибулі після викопування.

Але про все по порядку.

Коли потрібно збирати врожай цибулі

Про те, що цибуля дозріла і її пора викопувати підкаже висохле, пожовкле бадилля, яке лягає на землю, а також витончені шийки. Якщо ви поспішите і приберете цибулю раніше, то вона погано зберігатиметься і навіть до зими може не долежати.

Пізнє збирання врожаю також впливає на цибулю. Перестигла цибуля лопається, відкриваючи шлях для збудників хвороб, пересохлі лусочки обсипаються, починає проростати додаткове коріння. Лежати така цибуля не буде.

Тому все має бути зроблено вчасно.

Зазвичай цибулю потрібно забирати через 68-80 днів після посадки.

Як збирати врожай цибулі

Щоб правильно зібрати врожай цибулі, слід використовувати лопату чи вила, щоб акуратно викопати цибулини із землі. Після збирання цибулі, стебла потрібно обрізати, залишивши приблизно 3-5 см від цибулини. Найкращий час для збирання врожаю – перша половина дня та важливо, щоб була сонячна погода.

Як сушити цибулю

Після збирання та обрізання стебел, цибулю потрібно сушити приблизно 5-7 днів на сонці або в тіні. Під час сушіння слід перевертати цибулини кілька разів на день, щоб поступово забезпечити процес сушіння по всій поверхні.

Деякі овочівники залишають цибулю на грядках, щоб вона сушилася. Але через ранкову росу цибуля може набрати вологи, яка потім може бути причиною грибкових хвороб. Тому краще вранці після сходу роси виносити цибулю на сонце, а ввечері забирати в сарай або під навіс.

Сушити цибулю потрібно доти, поки шкірка не стане твердою і крихкою. Після чого, стебла та коріння слід видалити, залишивши тільки шкірку цибулини.

Скільки днів потрібно сушити цибулю

Як уже згадувалося раніше, цибулю потрібно сушити близько 7 днів, щоб підвищити її лежкість і зберегти на довгий час. Після закінчення процесу сушіння, цибулю потрібно зберігати в прохолодному та сухому місці, щоб уникнути цвілі та гниття.

Таким чином, правильно зібрана і висушена цибуля буде відмінним продуктом для кулінарних цілей протягом усього року. Дотримуючись вказаних вище рекомендацій, ви зможете зберегти врожай цибулі на довгий час і радувати себе та своїх близьких смачними стравами.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні