Середа, 24 Липня, 2024
ГоловнаНовиниСвята та прикмети 29 червня – чому цього дня накривають багатий стіл...

Свята та прикмети 29 червня – чому цього дня накривають багатий стіл і кличуть гостей

Этот материал также доступен на русском языке
29 червня в Україні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Православні вшановують Касперівську ікону Божої Матері. Іменини відзначають Павло і Петро. У народному календарі день Петра і Павла. У цей день не потрібно пити міцні напої.

29 червня – яке свято відзначають в Україні

29 червня, в останню суботу місяця, в нашій країні відзначають День винахідника і раціоналізатора. Спочатку свято являло собою радянську подобу Нобелівської премії. Згодом воно стало просто вшануванням винахідників і раціоналізаторів, без яких важко уявити сучасний світ.

Також 29 червня в усьому світі відзначають День Нобелівської премії, створеної саме цього дня 1900 року. Підставою для отримання престижної нагороди може стати революційний винахід, видатні дослідження в галузі науки, великий внесок у розвиток суспільства. Премія стала своєрідним підтвердженням значущості особистості у світовій культурі та підкреслює її визнання на міжнародному рівні.

Також 29 червня в багатьох країнах проводять Всесвітній день склеродермії. Його мета полягає в підвищенні обізнаності та приверненні уваги світової громадськості до питань ранньої діагностики, лікування та наукових досліджень цього важкого захворювання, а також у демонстрації солідарності з хворими на склеродермію.

29 червня – яке церковне свято 2024 року

Цього дня православні християни вшановують пам’ять святих апостолів Петра і Павла, преподобного Паїсія Святогорця і Касперівської ікони Божої Матері.

Святий Петро став першим з апостолів, які визнали Ісуса Христа месією. Він очолив християнську громаду після Ісуса і залишив два послання послідовникам Христа. Пізніше Петра було розіп’ято за свої переконання.

Святий Павло спершу був гонителем християн, але потім розкаявся і став поширювати вчення Христа. Пізніше він також був страчений за свої переконання.

Паїсій Святогорець відомий як один із найбільш шанованих грецьких святих і духовних світил, старець і монах Афонської гори. Його широко шанують як старця в усьому православному світі.

Касперівська ікона Божої Матері шанується як один із чудотворних образів Богородиці. 1809 року ікону придбала поміщиця, дружина штабс-капітана, Іуліанія Іонівна Касперова. Ікона на той час уже була досить старою. Одного разу під час нічної молитви Касперова просила Богородицю допомогти їй і помітила, що ікона оновилася і лик Богородиці просвітлів. Після цього повідомлялося про багато випадків чудотворних зцілень після молитви перед іконою. До образу стали стікатися паломники з Херсона, Очакова, Одеси, Миколаєва та інших місць. У 1936 році Касперівську ікону перенесли до Успенського собору Одеси, де вона перебуває і зараз.

29 червня – що не можна сьогодні робити

За народними прикметами цього дня не варто:

 • виконувати важку роботу – святі можуть покарати за це,
 • згадувати старі образи та мстити кривдникам – це зашкодить душі,
 • брати та давати гроші в борг – це до злиднів,  
 • пити міцні напої – все подальше життя можна провести під парканом.

29 червня вважається невдалим днем для любовних справ. Вважається, що краще не призначати на цю дату весілля, не робити пропозицію одружитися і навіть не ходити на побачення.

29 червня – що заведено робити цього дня

Цього дня до святих звертаються з проханнями разом і окремо. Апостолів просять зцілити хвороби, допомогти з гарним урожаєм і посприяти фінансовому добробуту. Святий Петро традиційно вважається покровителем рибалок, а до святого Павла звертаються по допомогу учні та студенти. 

Перед Касперівською іконою моляться про зцілення від недуг, про захист своєї землі та перемогу в бою. Касперівська Богородиця вважається покровителькою морського і повітряного флоту.

Цього дня заведено запрошувати гостей і накривати для них багатий стіл, де головною стравою є риба. Вважається, що чим більші та багатші страви на столі, тим щасливіший буде рік. 

Українські господині на Петра і Павла готували мандрики, пісочне печиво, яке, за переказами, святі апостоли брали з собою в дорогу під час мандрів.

29 червня – народні прикмети

Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:

 • погода спекотна – на Різдво буде сильний мороз;
 • дощ іде – до холодної зими та сирого літа;
 • зозуля закукувала після мовчання – зима прийде пізно;
 • погода похмура – до гарного врожаю.
 • чумацький шлях вночі чітко видно – до сонячної та спекотної погоди,
 • папороть згорнула листя – до сильної спеки,
 • на калині ягоди вже червоні – до пізньої осені,
 • кульбаба вдень закрила квіти – до швидкого дощу.

29 червня – хто відзначає іменини сьогодні

Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Григорій, Павло, Парфеній і Петро.

Вас також можуть зацікавити новини:

Кабмін змінив правила виплат сім’ям військових: хто може отримати 15 мільйонів гривень (відео)

Пенсіонер VS Пенсійний фонд: на чий бік став Верховний суд у справі про реформу 2017 року (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні