Четвер, 18 Липня, 2024
ГоловнаГрошіПодаткова отримає доступ до банківських рахунків українців: що знатимуть фіскальні органи

Податкова отримає доступ до банківських рахунків українців: що знатимуть фіскальні органи

Этот материал также доступен на русском языке
Державна податкова служба України незабаром отримає доступ до інформації про стан банківських рахунків резидентів країни, які перебувають за кордоном.

Державна податкова служба у звіті на своєму офіційному порталі повідомила, що зрілість системи управління інформаційною безпекою була високо оцінена експертами на Глобальному форумі ОЕСР.  

За словами голови Податкового комітету ВРУ Данила Гетманцева, така оцінка дасть змогу найближчим часом фіскальним органам отримати доступ до банківських рахунків українців, які перебувають в інших країнах. 

Раніше ми писали, навіщо Пенсійний фонд має знати ваш банківський рахунок.

Так співробітники ДПС зможуть отримати інформацію про фінансові дані учасників міжнародних груп компаній у контексті іноземних юрисдикцій. Це означає, що фіскальні органи отримають такі відомості:

  • про оплату призначених податків;
  • про обсяги отриманих доходів;
  • про види господарської діяльності;
  • про чисельність найманих працівників;
  • про іншу необхідну інформацію.

Експертний процес оцінювання інформаційної безпеки розпочався 2019 року і проходив у кілька етапів до 14 грудня 2023 року.

“Особливу увагу було приділено процесам обміну інформацією, захисту конфіденційності, управлінню ризиками, питанням логічного та фізичного контролю доступу, підходам до забезпечення кібербезпеки”, – зазначили в ДПС.

Крім того, повідомляється, що імплементацію Загального стандарту звітності CRS та стандарту Country-by-Country Reporting (CbCR) координує Секретаріат ОЕСР.

“Обов’язковим кроком до імплементації автоматичного обміну інформацією є приєднання компетентного органу до Спільної системи передавання даних СТS, яка використовується юрисдикціями для безпечного обміну інформацією відповідно до стандартів CRS та CbC”, – пояснили в ДПС.

Вас також можуть зацікавити новини:

Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року обчислені неправильно (відео)

Обмеження переказів з картки на картку: які ліміти встановить Нацбанк (відео)

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні