І це вершкування томатів, а якщо простіше, то видалення верхівок на томатних кущах.
Раніше ми розповідали, що не можна робити на томатних грядках.
Таку процедуру проводять не всі дачники. І на це є причини. Видалення верхівок може зіграти злий жарт з овочівником, якщо буде виконано неправильно. При вершкуванні може сформуватися рана, через яку у рослину можуть потрапити спори хвороб чи шкідники.
Тоді врожай буде під сумнівом. Але якщо вершкування проводити гострими ножицями або ножем, обов’язково їх дезінфікувати після кожного куща, то проблем не повинно бути.
Також видалити верхівки пагонів можна руками.
Проводять цю процедуру зазвичай за 45 днів до прибирання кущів із ділянки для того, щоб урожай встиг дозріти. Тобто, обрізаючи верхівку, овочівник змушує рослину спрямувати всі свої сили не на зелену масу, а на плоди. Зрізання верхівок зупиняє зростання самого куща.
Наприклад, якщо томати ви видаляєте з грядок у середині вересня, то вершкування потрібно провести на початку серпня. Час вираховуйте, виходячи із кліматичних умов вашого регіону.
Але важливо відзначити, що видаляти верхівки потрібно не у всіх сортів. Низькорослі та штамбові можна не чіпати, а ось високорослі краще вершкувати.
Видалення верхівок томатів, або вершкування, дозволяє:
- значно уповільнити зростання рослини вгору та перенаправити корисні речовини на розвиток та дозрівання плодів,
- збільшити врожайність,
- збирати більші та смачніші плоди,
- значно скоротити термін дозрівання помідорів,
- поліпшити надходження корисних речовин до рослин.