Якщо маєте звичку готувати чай на вчорашній заварці, терміново позбавтеся такої. Адже речовини, що утворюються в несвіжому чаї, настільки шкідливі, що китайці прирівнюють їх до зміїної отрути.
Раніше ми розповідали, чому не можна пити гарячий чай.
Чай – це той продукт, який слід вживати тільки свіжим, протягом 15-20 хвилин після приготування. Саме у цей час він найбільш багатий корисними речовинами і практично не має протипоказів. Якщо ж людина п’є заварений учора чай, то ризикує здоров’ям печінки та кишечника. Те саме стосується і завчасно приготовленої заварки, яка протягом 8-10 годин перебувала при кімнатній температурі.
Дубильні речовини складають 15-30% чаю. Вони дають в’яжучий і терпкий смак напою. Корисні своєю протизапальною, протимікробною та протипроносною дією. Тому стають у нагоді при лікуванні певних захворювань шлунку, кишківника, органів дихання та сечостатевої системи.
На заварці чаю утворюється оксидна плівка з дубильними речовина, яка в умовах кімнатної температури окислюється та перетворюється на середовище для розвитку патогенної мікрофлори. Протягом доби у плівці з’являється пліснява. Усе це потрапляє у чашки вашої сім’ї, якщо робите чай на вчорашній заварці. У результаті – ризик алергій, болі в животі, подразнення шлунку і кишечника.
Аналогічні процеси відбуваються у чайних пакетах. Їх варто заварювати тільки один раз. Але робити це можна навіть у 2-3 чашках, якщо міцність напою вас задовольняє. Якщо ж використаний пакет чаю полежав кілька годин, використовувати його вже не слід.
В умовах вологого середовища після першого заварювання в пакеті чаю активно розмножуються бактерії та грибки. Відбувається процес окислення і руйнування корисних речовин, як і в заварці.
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…