Четвер, 18 Липня, 2024
ГоловнаДомашня енциклопедіяТакого ви не очікували: як часто потрібно прати рушники, щоб вони не...

Такого ви не очікували: як часто потрібно прати рушники, щоб вони не стали розсадником бактерій

Этот материал также доступен на русском языке
Чисті рушники у ванній кімнаті – це не тільки гарантія охайного вигляду приміщення, а й запорука здоров’я вашої шкіри. Невчасна заміна рушників призводить до накопичення бруду та розмноження хвороботворних бактерій.

Раніше ми розповідали, як правильно прати махрові рушники.

Теплий і вологий мікроклімат ванної кімнати з неможливістю якісного провітрювання дуже цьому сприяє. Тож давайте розбиратися, як часто слід змінювати рушники і від чого це залежить.

Залежить від кількості людей у ​​будинку

У різних родинах склалися різні традиції користування рушниками. У кого є правила окремих рушників для кожного члена сім’ї – частота заміни буде рідшою. Там, де спільні рушники для всіх мешканців, це треба робити дуже часто. Існує універсальне правило: прати рушник після 4-6 використань. Отже, якщо рушником для обличчя користується одна людина, то його можна змінювати через 2-3 дні. Але якщо ним витиралася вся сім’я, то в прання слід відправляти такі рушники кожного дня.

Вологість має значення

У ванних кімнатах, де є гарна вентиляція або вікна, що відкриваються, рушники можуть довше залишатися без заміни. Достатньо після використання їх розвішувати для просихання. У реаліях невеликої ванної кімнати, особливо, якщо є ознаки цвілі, рушники слід прати частіше.

Як частота використання впливає на здоров’я

Якщо банний рушник людина використовує після душу, наприклад, двічі на тиждень, а у цих проміжках він швидко висихає, то прати його можна раз на два тижні. Якщо ж душ приймаєте кожного дня – періть рушник раз на 4-5 днів. Бувають ситуації, коли після одного використання рушник довго залишається не затребуваним (наприклад, доки ви у відпустці чи відрядженні), тоді його теж слід замінити. Адже  з плином часу навіть невеликі забруднення можуть спровокувати ріст бактерій чи плісняви.

Заміна рушників поза графіком

Навіть якщо господині вдалося вибудувати зручний  графік для прання рушників, щоб вони завжди були готові до використання, існують SOS-ситуації. Обов’язково і терміново слід замінити рушники, якщо:

  • відчули неприємний аромат від тканини;
  • у когось із мешканців будинку з’явилися висипи або інші захворювання шкіри;
  • рушником скористався або збирається скористатися гість.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні