Перлова крупа – вид ячмінної крупи у формі гладких зерен білого або злегка жовтуватого кольору, довгастої або круглої форми. Назва пов’язана зі схожістю зерен крупи з річковими перлами і виникла ще в часи Київської Русі.
Раніше ми розповідали, яка каша корисна для серця та судин.
Для виготовлення перлової крупи зерна ячменю очищають від плівок, дроблять, шліфують і полірують. У результаті зерна крупи є ендоспермом, тобто частиною рослини, яка накопичує усі поживні речовини. У давні часи перлова каша вважалася делікатесом. Нині вона є не надто популярним продуктом, але даремно.
Особливістю перловки є довгий час її приготування, в порівнянні з іншими крупами. Знадобиться півтори години, аби зерна розварилися. При цьому вони дуже набухають, увібравши чимало води, але зберігають форму, гарнір виходить розсипчастий. Обсяг перлової каші в 5-6 разів перевершує початковий обсяг крупи.
В перловій крупі міститься чимало поживних речовин. Серед них вітамін Е і фолієва кислота. Вона багата на фосфор і калій.
Перлова також є джерелом лізину. Це – незамінна амінокислота, тобто така, яка не синтезується в організмі людини, а може надходити тільки з певними продуктами. Лізин називають «амінокислотою краси», адже він бере участь у синтезі колагену. Завдяки колагену тканини організму стають міцними та пружним, що дозволяє шкірі, нігтям і волоссю виглядати молодими та здоровими. Крім того, лізин має імуномоделюючу, противірусну та антидепресантну дію.
Завдяки своїй калорійності – 330 Ккал на 100 грамів сухого продукту – перлова каша є дуже поживною та дає відчуття ситості надовго. Порцію готової страви 200 грамів міститиме 130 Ккал. Тож перловка чудовий варіант гарніру для тих, хто бажає схуднути або підтримувати фігуру.