Хочете виростити солодкий буряк? Для цього потрібно дотримуватися правил його поливу. Кожен дачник і городник повинен пам’ятати, що хороший урожай можливий лише за умови правильного комплексного догляду за посівами.
Раніше ми розповідали, як виростити ідеальний салат.
Як правильно поливати буряк
Овоч любить вологу і потребує її вже на перших етапах розвитку. Декілька правил, яких потрібно дотримуватися:
- Частота поливів залежить від погодних умов.
- Дуже важливо при поливі стежити за тим, щоб вода попадала в коріння, тобто на глибину 15-20 сантиметрів — для цього потрібно використовувати 7-15 літрів води на квадратний метр.
- Вода має бути не холодна — від 16 до 23 градусів.
- Поливати потрібно в міжряддя. Після поливу посадки можна прорідити, а для кращого утримання вологи землю на грядках мульчувати, адже на майбутній урожай негативно впливає ґрунтова кірка.
- Незадовго до збирання врожаю поливи потрібно повністю припинити, щоб коренеплоди стали цукристішими.
Підсолена вода для поливу
Загальновідомий факт, що буряк любить підсолену воду, оскільки цій культурі потрібні натрій та хлор – елементи, що містяться у солі. На 10 л води потрібно брати 15-20 грам солі.
Полив солоною водою потрібно здійснювати не частіше, ніж тричі за сезон:
- перший раз — після появи перших листочків;
- другий — у період формування коренеплоду;
- третій — за два тижні після другого.
Поливати буряки потрібно вранці або ввечері. Зволожувати листя.
Інші потрібні для буряка елементи
Крім натрію та хлору, буряк потребує також інших корисних елементів. Зокрема, на врожай та цукристість овочів значною мірою впливає бор. Якщо його не вистачає, листя скручується, загниває і чорніє. Також у плодів може спостерігатися дуплистість та гниль серцевини.
Солодкими виростають також плоди, які у достатній кількості отримували марганець. Для його додавання у ґрунт під час одного з поливів потрібно додати 1–2 грами марганцівки у 10 літрів води.
З комплексних добрив для вирощування солодкого буряка ефективним буде нітроамофоска (30-40 г на 10 літрів води). З органічних добрив — підживлення з пташиного посліду (1:15) або коров’яку (1:10).
Вас також можуть зацікавити новини:
Українці можуть перейти на інший вид пенсії та отримувати більше: як це зробити
Пенсіонерам почали повертати гроші: Пенсійний фонд визнав помилку (відео)