Власними прогнозами поділився Том Купер, австрійський письменник, аналітик, журналіст-розслідувач та ілюстратор, що спеціалізується на військовій авіації. Військову аналітику про війну в Україні Тома Купера передруковують українські та світові ЗМІ.
Раніше ми розповідали, що російські війська активно наступають на двох напрямках.
– Я вважаю це смішною сумішшю з – вибачте за вираз – істерії та непідтверджених чуток.
Кожного дня, ми бачимо, що збройні сили РФ втрачають свою наступальну здатність. У березні та на початку квітня вони все ще намагалися наступати з використанням великих груп, штурмових груп розміру батальйону. Тобто у цих групах були 30-40 бронемашин та від 300 до 400 піхотинців. І кожна така спроба провалювалася. Іноді їм доводилося атакувати одразу такими двома групами.
А що відбувається останні кілька тижнів? Але зараз вони атакують малими групами, де є лише один танк, та 10-15 солдатів з ним. І так 10-15 разів на день. Де ж тоді їхній потенціал, питаю я себе. Звідки в них наберуться сили, щоб рухатися цілою армією, чи бригадою чи дивізією? Де ресурси, щоб проломити українську оборону та дійти до Харкова?
А тепер згадайте, що вони намагалися захопити Харків на початку війни з 2 арміями: 6-ю та 20-ю загальновійськовими арміями. І їм це не вдалося, незважаючи на те, що українські збройні сили фактично протиставили їм приблизно 3-4 бригади. Їм не вдалося навіть оточити Харків.
Як росіяни, втративши свою наступальну здатність, збираються пробитися через Куп’янськ, а потім пройти весь шлях до Харкова? Навіть якщо вони захочуть наступати вниз – з території Росії. Нехай у Харкові залишилося 500 – 700 тисяч людей, це все ще величезне місто, тобто всередині безліч оборонних можливостей для ЗСУ.
Якщо вони задумали провернути таку ж операцію, як у Бахмуті чи Авдіївці, помножену на тисячу – для їхньої логістики це зараз непідйомне завдання. Наразі вони можуть виконувати операції батальйонного масштабу – та й ті розбиваються про українські позиції. Принаймні поки це не зміниться, немає жодної причини панікувати з приводу якихось великих російських наступів на Київ чи Харків.
З Томом Купером розмовляли Костянтин Шабальов та Сергій Чернявський
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…