26 квітня мільйони людей у світі відзначають Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу. У нашій країні це офіційний день пам’яті всіх, хто загинув у страшній аварії на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року. Сьогодні немає такого місця на Землі, де б не залишила свій слід радіоактивна хмара, заражена Чорнобильською катастрофою, яка облетіла весь світ. У ліквідації наслідків катастрофи було задіяно близько 1 мільйона фахівців, які зазнали руйнівного впливу радіації. Цього дня проводяться урочисті церемонії в пам’ять про ліквідаторів аварії та звичайних людей, які стали її жертвами.
Також 26 квітня в усьому світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Цей день служить людству нагадуванням про необхідність підтримки постраждалих і продовження досліджень у галузі радіаційної безпеки.
А ще в багатьох країнах 26 квітня відзначають Всесвітній день пілотів, професіоналів, які не мають і не можуть мати права на помилку, адже несуть відповідальність за збереження здоров’я і життя безлічі пасажирів. Від професійних знань пілотів і рівня їхньої підготовки залежить наскільки комфортним і безпечним буде переліт, тому льотчики постійно розвивають свої навички, вчаться і підвищують кваліфікацію. Вітаємо пілотів із професійним святом! Нехай небо завжди буде до вас прихильним, а на вас чекають тільки м’які посадки та слухняна техніка!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять священномученика Василя, єпископа Амасійського і діви Глафіри Амасійської.
Святий Василь служив єпископом Амасії та все життя захищав християнську віру, викриваючи ідолопоклонників і підтримуючи вірян. Одного разу імператор Ліциній запалився пристрастю до служниці своєї дружини Констанції – праведної діви Глафіри. Імператриця допомогла дівчині втекти в Амасію, де її прихистив єпископ Василь. Але коли про це дізнався імператор, він сильно розгнівався і звелів привести до нього Глафіру і Василя. Однак дівчина померла раніше, ніж наказ дійшов до Амасії. Василя ж заарештували і запросили стати верховним жерцем. Єпископ відкинув пропозицію, за це його стратили за наказом імператора.
За народними прикметами цього дня не варто:
Цього дня заборонено ображати птахів, косити траву і рубати дерева. Також 26 квітня вважається невдалим днем для одруження і сватання.
Крім того, краще в цей день утриматися від подорожей і далеких поїздок, а також від риболовлі.
Триває Великий піст 2024, тим, хто поститься, належить сухоїдіння.
Цього дня до святого Василя звертаються з проханнями про допомогу у важкі моменти. У святої Глафіри просять терпіння, міцного здоров’я, їй моляться за гарний урожай.
У народі вважають, що на Глафіру Горошницю можна садити ранню картоплю і горох. Також цього дня заведено їсти страви з гороху, щоб здоров’я вистачило на цілий рік.
День вважається особливо вдалим для посіву саме бобових, вважається, що посаджені рослини обов’язково вродяться.
Також наші пращури 26 березня вшановували перелітних птахів, насамперед ластівок, а зустріч із цим птахом вважали дуже щасливою прикметою. Люди вірили, що якщо ластівка звила гніздо біля будинку, то в ньому неодмінно буде щастя.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Глафіра, Василь, Іван, Микола, Нестор, Петро і Степан.
Вас також можуть зацікавити новини:
Як реально збільшити пенсію: експерт радить кілька дієвих способів (відео)
Щомісяця зникає 100 тисяч пенсіонерів – шокуючі цифри Пенсійного фонду (відео)
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.