Пожежі, які виникають через недбалість, загрожують життю як людей, так і тварин. А для самих паліїв можуть закінчитися величезними штрафами або навіть тюремним ув’язненням.
Від початку року дніпропетровські рятувальники вже погасили понад 800 пожеж. Вогонь знищив більш ніж 670 гектарів, а головною причиною займань стало випалювання мешканцями сухої трави та сміття. До адміністративної відповідальності притягнули вже 106 жителів регіону.
На Львівщині за цей же час вже виникло 188 загорянь сухої трави. Згарищем стало понад 30 гектарів, на «гарячому» ж спіймали 83 порушників.
Закарпатські рятувальники від 1 січня зафіксували 100 пожеж в екосистемах. У області паліїв шукають навіть з допомогою дронів.
Почастішали пожежі й на Київщині. Наприклад, в минулому місяці лише за одну добу — 5 березня — рятувальники 17 разів виїздили на гасіння сухої трави. Займання в екосистемах зафіксували того дня у 5 районах області, загалом вигоріло близько 10 гектарів.
При згорянні сухої трави у повітря потрапляють оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючому без доступу повітря листі утворюється бензопірен — речовина, яка може викликати ракові захворювання. Більше того, із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, а пластик та поліетилен при горінні виділяють до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини.
Але шкода для здоров’я — не єдина небезпека від спалювання сухостою. Адже те, що починається, як невелике полум’я на власній ділянці, може швидко перерости у масштабну пожежу. Так, у вітряну погоду вогонь здатний миттєво перекинутися на будівлі. А іноді — стати причиною загибелі людей.
Не можна забувати і про шкоду для довкілля. Адже під час пожеж в екосистемах гине безліч тварин, птахів та комах. Звірі, які не можуть врятуватися, або згорають заживо, або помирають від задухи.
Окрім шкоди для здоров’я, випалювання сухої трави може бути небезпечним і для гаманця. І навіть здатним привести паліїв за грати. Три роки тому Верховна Рада суттєво посилила відповідальність за забруднення повітря: штраф становить від 30 600 до 61 200 гривень. Також порушника можуть покарати позбавленням волі терміном до трьох років.
Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні або її залишків на землях сільськогосподарського призначення карається штрафом в розмірі від 91 800 до 153 тисяч гривень.
Порушення вимог пожежної безпеки в лісах може коштувати до 4 590 гривень.
Якщо ж це призвело до виникнення лісової пожежі ще й на значній площі — штраф може сягнути 15 300 гривень.
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю карається штрафом в розмірі до 6 120 гривень.
Якщо ті самі дії вчиняли на території заповідників — до 12 240 гривень.
Якщо ж дії палія призвели до смерті людей, масової загибелі тварин або інших тяжких наслідків, йому може загрожувати від 5 до 10 років позбавлення волі.
Підготовлено за інформацією сайту
Центру громадського моніторингу і контролю
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…