Субота, 18 Травня, 2024
ГоловнаНовиниПенсіонери зможуть отримувати щомісяця 944 гривні додатково – що для цього потрібно

Пенсіонери зможуть отримувати щомісяця 944 гривні додатково – що для цього потрібно

Этот материал также доступен на русском языке
Деякі пенсіонери в Україні можуть щомісяця додатково до пенсії отримувати 944 гривні. Хто зможе розраховувати на доплату та як її оформити?

Так, пенсіонери можуть отримувати 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Наразі прожитковий мінімум становить 2361 гривню, а це означає, що сума доплати становить 944,40 гривні.

Раніше ми розповідали, наскільки реально збільшилися пенсії після індексації у березні.

Така норма діє відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій окремим категоріям осіб” та рішення уряду.

Хто може отримати майже 1000 гривень доплати до пенсії?

Це доплата за догляд. Виплати гарантовані для громадян, які:

  • досягли 80 років і більше;
  • самостійно проживають;
  • потребують постійного стороннього догляду за станом здоров’я;
  • отримують пенсію за віком.

Останній пункт означає, що таку доплату зможуть отримувати лише пенсіонери за віком, якщо встановлено пенсію з інвалідності або інший вид пенсійної виплати, то надбавка на догляд не належить.

Також важливий момент – необхідне документальне підтвердження лікарів щодо необхідності постійного стороннього догляду.

Доплата за вік в Україні – кому належить

Українцям, які досягли певного віку, встановлюють компенсаційні доплати. Так, пенсіонерам, які досягли 70 років, доплачують 300 гривень щомісяця. Пенсіонерам віком від 75 років нараховують 456 гривень, а пенсіонерам віком від 80 років – 570 гривень.

Ця доплата нараховується у тому випадку, якщо ваша пенсія не вища за 10340,35 гривень, якщо ви отримуєте більше, то надбавку за вік не виплачуватимуть.

Також важливий момент – це те, що доплати не підсумовуються, наприклад, у 79 років ви отримували щомісяця 456 гривень, при досягненні 80 років вам доплачуватимуть лише 114 гривень, а не 456+570 гривень.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні