11 березня в нашій та інших країнах святкують Всесвітній день сантехніка. Вітаємо вправних сантехніків і майстрів на всі руки з професійним святом! Бажаємо їм справних інструментів, легкої роботи, затребуваної діяльності, поваги та щирої вдячності за велику працю!
Також 11 березня щорічно в усьому світі відзначають Всесвітній день мусульманської культури, миру, діалогу та кіно. Це свято було створено Джаведом Мохаммедом, письменником і продюсером з Каліфорнії, з метою сприяти кращому розумінню всього розмаїття мусульманської культури. Мусульманська культура ввібрала в себе культурні пласти багатьох народів. Іслам наклав істотний відбиток на загальний вигляд культури багатьох країн Азії та Африки.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святих Софроніїв, патріарха Єрусалимського і затворника Печерського.
Святитель Софроній, патріарх Єрусалимський разом зі своїм духівником, ієромонахом Іоанном Мосхом, здійснив паломництво монастирями. Пізніше зі своїх подорожніх нотаток Софроній з Іоанном склали знамениту книгу “Лимонар” або “Луг духовний”. Коли прочани опинилися в Єгипті, Софроній тяжко захворів, тож вирішив прийняти чернечий постриг – і невдовзі одужав. Пізніше його самого обрали патріархом Єрусалимським, 10 років він був предстоятелем Єрусалимської Церкви.
Софроній Печерський був затворником і жив у Дальніх (Феодосієвих) печерах Києво–Печерського монастиря в XIII столітті. Щодня преподобний прочитував Псалтир, завжди носив на собі волосяницю і важкий залізний пояс. Мощі преподобного Софронія поховані в Дальніх печерах Києво–Печерського монастиря.
За народними прикметами цього дня не варто:
У народі вважається, що цього дня готувати і їсти птицю – не до добра. Також не варто викидати старі речі, це може призвести до злиднів.
Цього дня до святих звертаються з проханнями про зміцнення віри, сил витримати негаразди та труднощі, дякують Богові за все, що є.
На Сирному тижні, який починається 11 березня, дозволяється їсти молоко, молочні продукти та яйця. В Україні на Масляну здавна готували вареники з сиром. Також печуть і млинці, хоча ця традиція прийшла до нас набагато пізніше. Перші вареники чи млинці подають як милостиню і на помин, наприклад, пригощають ними незаможних.
Народні прикмети радять цього дня слухати зозулю. Почувши перший спів птаха, потрібно загадати бажання, і воно обов’язково збудеться. Також люди вірять, що якщо в цей момент побрязкати дріб’язком у кишені, то це принесе удачу і допоможе стати багатим.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Василь, Іван, Георгій, Юхим і Софроній.
Право на захмарні пенсії: чому судді отримують 50 мінімальних виплат (відео)
Кому з простих пенсіонерів пощастило – як середня зарплата вплине на деякі виплати (відео)
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…
Український співак Павло Зібров розповів, яку пенсію отримує сам, а також розсекретив виплати деяких своїх…
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…