26 лютого в нашій країні відзначають День кримського опору російській окупації. Цього дня 2014 року під Кримським парламентом було проведено протестний мітинг громадян проти незаконного переходу Криму в статус російської території. Офіційного статусу подія набула 2021 року за указом президента України.
Також 26 у всьому світі відзначають Міжнародний день неквапливості. Не поспішати, щоб встигнути отримати задоволення від кожної миті в житті запропонували світові італійці, розробивши 14 заповідей відмови від поспіху, яких слід дотримуватися:
Головне, не забороняйте собі радіти і не біжіть стрімголов. Так життя стане осмисленішим, приємнішим і спокійнішим.
А ще 26 лютого в багатьох країнах щороку відзначають Всесвітній день фісташок. На Близькому Сході фісташка означає “горіх, що сміється”, а в Китаї – “щасливий горіх” через тріщину в шкаралупі, що нагадує посмішку. Крім прекрасної посмішки, ці яскраві зелені горіхи дадуть змогу пам’яті перекусити на шляху до доброго здоров’я, оскільки містять багато білка і безліч інших поживних речовин. Фісташки використовуються в кулінарії, а їхній солодкий смак знаходить використання в багатьох десертах. Ви також можете спробувати їх або дуже смачне фісташкове морозиво і так відзначити це прекрасне гастрономічне свято.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святителя Порфирія, який присвятив своє життя будівництву храмів і поширенню християнської віри. Він був хранителем Чесного Древа Хреста Господнього (частини Хреста, на якому був розп’ятий Ісус і яка зберігалася у Константинопольського імператора).
За переказами одного разу святитель Порфирій своєю молитвою припинив сильну посуху, завдяки дощу вдалося врятувати врожай. Язичники, які були свідками цього дива, прийняли хрещення, і до кінця життєвого шляху святого все місто, де він жив, сповідувало християнство.
За народними прикметами цього дня не варто:
Не можна, щоб у домі було брудно і ліжко було неприбраним. Також не варто влаштовувати гучні застілля та розпивати алкоголь.
За народними прикметами цього дня не зав’язують будь–які вузли, оскільки це може призвести до фінансових проблем. Не слід цього дня що–небудь садити, особливо вербу.
Цього дня до святого звертаються з проханнями про зцілення, здоров’я для рідних і близьких, просять зміцнити віру і зробити диво.
Цього дня підгодовують птахів, які повертаються з теплих країн. Добре також прибратися в оселі, вважається, що порядок привертає до оселі благо і гармонію в сім’ю.
У Порфиріїв день наші пращури поминали покійних: відвідували цвинтар, прибирали могили і молилися за упокій душ близьких.
За давнім повір’ям, подружжю варто провести цей день разом для зміцнення сімейного щастя. Це особливо важливо для молодих пар.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Анна, Іван, Миколай, Петро, Порфирій, Сергій і Севастіян.
Дискримінація без гарантій пенсії – підводні камені нового Трудового кодексу (відео)
«Фінансова піраміда» Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…