19 лютого в нашій країні відзначають День Державного герба, офіційного символу, який несе в собі багатство історії, культури та духу українського народу. Герб України був створений у період боротьби за незалежність країни і зробив свій внесок у формування національної ідентичності. Державний герб несе в собі дух і енергію нації, яка гордо піднімається на крилах свого національного герба. Сьогодні Тризуб об’єднує українських патріотів, які захищають суверенітет і територіальну цілісність України.
Також 19 лютого в багатьох країнах відзначають День орнітолога, професійне свято дослідників і любителів птахів. Це чудова нагода для всіх зануритися у світ птахів і приділити увагу чудесам природи. Цього дня рушайте до парку, лісу чи природного заповідника, озброївшись біноклем і книжкою з визначення птахів. Спробуйте пізнати нові види та почути їхній мелодійний спів. Вітаємо сьогодні всіх орнітологів із професійним святом і бажаємо успіхів у їхній цікавій і корисній роботі!
А ще 19 лютого в усьому світі відзначають Міжнародний день перетягування каната. Однією з чудових особливостей перетягування каната є простота – для цього знадобиться лише мотузка та група людей. Перетягування каната може бути гарним способом наростити силу та підтримати свою спортивну форму.
Цього дня православні християни вшановують пам’ять апостолів від 70–ти святих Архипа і Филимона, які присвятили життя служінню Богу. Филимона і його дружину, рівноапостольну Апфію, хрестив сам апостол Павло. Филимон із дружиною у своєму будинку влаштували церкву, де збиралися віряни. За це в одне з язичницьких свят натовп схопив подружжя та Архипа. Усі троє загинули мученицькою смертю і зараховані до лику святих.
За народними прикметами цього дня не варто:
Цього дня потрібно стежити за чистотою – оселі, тіла і думок.
Цього дня до святих звертаються з проханнями про зміцнення віри, просять поради, як перестати сумніватися.
За народними прикметами, господиням потрібно присвятити день клопотам на кухні – вважається, що що більше страв приготуєш, то багатшим буде дім. За старих часів обов’язково пекли коровай і роздавали по шматочку всім домашнім.
Також слід подати милостиню, нагодувати жебраків або бездомних тварин. Наші пращури вірили, що що більше добрих справ буде зроблено в Архипів день, то щасливішим і вдалішим виявиться рік для сім’ї.
В Архипів день українці пекли в печі домашній коровай. Кожен член сім’ї повинен був з’їсти по шматочку, щоб залишатися здоровим. Причому хліб потрібно було ламати руками, а не різати ножем. Випічку робили круглою у формі сонця, щоб прискорити настання весни. Залишки крихт у це народне свято віддавали птахам.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Архип, Богдан, Федот, Дмитро, Євген, Микита, Макар, Максим і Федір.
Нова грошова допомога: хто з українців отримає виплати ООН у 2024 році (відео)
«Фінансова піраміда» Пенсійного фонду: куди йдуть гроші тих, хто не встиг вийти на пенсію (відео)
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…