2 лютого в багатьох країнах відзначають День бабака. Цього дня прийнято спостерігати, як бабак виходить із нори. Люди сподіваються, що він передбачить кінець зими і прихід весни. Згідно з переказами, якщо бабак виходить зі своєї нори в похмурий день і не бачить своєї тіні, весна прийде рано. Якщо день сонячний, бабак побачить свою тінь і повернеться у свою нору, це означає, що холодна зимова погода збережеться ще на шість тижнів.
Щороку в першу п’ятницю лютого в усьому світі відзначають чудовий День “Подаруйте дітям посмішку”. Це не просто черговий день у календарі, а нагода поширити радість і підтримати найдорогоцінніше в нашому житті – посмішки наших дітей. Основною метою свята є створення моментів щастя для дітей у різних життєвих ситуаціях. День “Подаруйте дітям посмішку” – це не тільки можливість створити мить радості для дітей, а й шанс зробити свій внесок у благополуччя майбутнього. Коли ми даруємо посмішку дітям, ми даруємо їм не тільки мить щастя, а й упевненість у тому, що у світі існує добро. Нехай цей день буде нагадуванням про важливість турботи і підтримки для найменших жителів нашої планети.
Також 2 лютого День самооновлення. Цей день варто присвятити своєму зростанню, вдосконаленню умінь і навичок, турботі про себе. Варто вийти зі своєї зони комфорту і спробувати долучитися до чогось нового.
Цього дня православні християни відзначають велике свято Стрітення Господнє. Слово Стрітення старослов’янською мовою означало зустріч. Вважається, що в цей момент відбулася зустріч Старого і Нового Заповіту, стародавній світ зустрівся з християнством.
Стрітення відбулося через 40 днів після Різдва Христового, коли батьки, згідно з давнім звичаєм, принесли маленького Ісуса до храму, щоб присвятити сина Богу. Також, за законом Мойсея, як дар вони принесли двох голубів. Цього дня вшановують жертвопринесення Діви Марії та Йосипа, яке вони принесли Богу на знак подяки за народження сина.
За народними прикметами цього дня не варто:
У це велике свято забороняється будь-яка праця, крім тієї, що служить людям.
Цього дня бажано піти в храм на святкову літургію. У молитвах до Всевишнього і Діви Марії просять сімейного благополуччя, здоров’я, зцілення хворих.
Освячення свічок на Стрітення – це найстаріша традиція. Перед початком літургії відбувається особливий “Чин благословення свічок”: над свічками вимовляють молитву, окроплюють їх святою водою і роздають вірянам. Потім таку свічку запалюють вдома під час молитви. Також на Стрітення освячують воду, яка вважається цілющою і зцілює від хвороб та пристріту.
Українці в це народне свято відзначали зустріч зими з весною. На Стрітення Господнє господині пекли коржики та булочки у формі жайворонків, щоб прискорити настання весни.
Ще однією традицією свята був догляд за садом, домашньою худобою, птицею. Селяни досхочу годували тварин і прибиралися в хліві. Вірили, що якщо подбати про все живе, то пізніше навесні та влітку добре йтимуть справи по господарству.
Стрітення вважається дуже вдалим днем для весілля, сватань і будь-яких любовних справ.
Також 2 лютого добре хрестити дитину, тоді вона виросте щасливою. Також цього дня часто проводили медичні операції та різні лікувальні процедури, оскільки день вважається вдалим для цілительства. У жінок цього дня проходять легкі та вдалі пологи.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Гаврило і Василь.
Маніпуляції з присмаком брехні – експертний розбір звіту Мінсоцполітики (відео)
Пенсія в лютому 2024: які зміни чекають на українських пенсіонерів у новому місяці (відео)
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…