Середа, 17 Квітня, 2024
ГоловнаДомашній адвокатДоведеться стати пішоходом на пів року: українських водіїв суворо карають за габарити

Доведеться стати пішоходом на пів року: українських водіїв суворо карають за габарити

Этот материал также доступен на русском языке
Кожен водій, сідаючи за кермо свого транспортного засобу, має перевірити справність авто, щоби не створити аварійну ситуацію на автодорозі.

Але, на жаль, деякі водії керуються правилом «Авось пронесе» і продовжують їздити з порушеннями, пише Автосота.

Раніше ми розповідали, що водіїв штрафують за наявність бензину в машині.

Фахівці попередили, що за фари, а точніше за несправні габаритні вогні, автолюбителі можуть отримати штраф у вигляді вилучення посвідчення водія на строк від 3 до 6 місяців.

Виявлення таких порушників не складає особливих труднощів, особливо в темний час доби. Відповідно до ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), на водіїв, які керують транспортним засобом із несправними габаритними ліхтарями, може бути накладено штраф у розмірі 340 гривень.

Якщо порушення вчинено повторно протягом року, то віддати доведеться права.

Тому, збираючись у дорогу, кожен водій повинен переконатися, що його транспортний засіб знаходиться у належному робочому стані.

Але встежити за всіма лампочками під час руху буває дуже складно. Тому якщо лампочка перегоріла під час поїздки, це не вважається адміністративним правопорушенням.

Проте водії зобов’язані вжити негайних заходів для усунення цієї проблеми.

Потрібно зазначити, що якщо виникає ситуація, коли габаритні вогні перестають працювати під час руху, а водій не знає про це, це не вважається адміністративним правопорушенням, а скоріше можливістю оперативно вирішити проблему.

Штраф, накладений правоохоронними органами, вважатиметься незаконним та підлягає скасуванню в установленому законом порядку.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні