Вівторок, 27 Лютого, 2024
ГоловнаНовиниЩе одна категорія пенсіонерів зможе отримувати доплату у сумі майже 300 гривень...

Ще одна категорія пенсіонерів зможе отримувати доплату у сумі майже 300 гривень – кого торкнеться

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні пенсіонерам, крім пенсій, належать ще й інші доплати. Стосується це, звісно, не усіх українців поважного віку. Так, деяким через підвищення прожиткового мінімуму доплачуватимуть майже 300 гривень до пенсії.

Йдеться про суму 292 гривні і отримати її зможуть пенсіонери, які мають звання Почесного донора України або ж планують його отримати.

Раніше ми розповідали, як переселенцям не залишитися без пенсій.

Але, крім доплати, таким пенсіонерам належать й інші пільги, які гарантовані законодавством України.

Українці зі званням Почесний донор мають право на низку пільг, які включають безкоштовне зубопротезування (крім тих випадків, коли використовуються дорогоцінні метали), пільгове придбання ліків, безкоштовне забезпечення донорською кров’ю та препаратами для власного лікування.

А ще, вони користуються пільгами при купівлі протезів та протезно-ортопедичних виробів, першочергове право на купівлю путівок для санаторно-курортного лікування та забезпечення щорічної оплачуваної відпустки у зручний для них час. Це стосується працюючих пенсіонерів донорів, а також громадян, які ще не досягли пенсійного віку, але мають статус Почесного донора.

Як набути статусу Почесний донор України?

Відповідно до п. 1 ст. 21 Закону України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» №931-ІХ у редакції від 12.01.2022, статус Почесного донора України можуть отримати громадяни, які безоплатно здали:

  • цілісна кров – 40 доз;
  • плазма крові – 60 доз;
  • компоненти крові, заготовлені методом аферезу (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити) – 40 доз.

Щодо отримання статусу Почесного донора, то слід звернутися до відділу комплектування донорських кадрів центру крові, де ви здійснюєте донації.

Установа подає відповідне клопотання до Департаментів охорони здоров’я або установ охорони здоров’я, які належать до сфери управління міністерств та інших центральних органів виконавчої влади. У клопотанні відзначають ПІБ донора, сумарну кількість донацій, а також додають копії сторінок посвідчення донора, копії документа, що засвідчує особу та фотографію розміром 3х4.

На жаль, положення про доплату до пенсії 10% від суми прожиткового мінімуму на одну особу втрачає чинність у 2025 році. Але люди, які набули статусу до 2025 року, зможуть отримувати цю доплату, досягнувши пенсійного віку.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні