1 січня в нашій країні відзначають і в усьому світі зустрічають Новий рік. Це свято люблять усі і чекають його з нетерпінням, адже в новорічну ніч з 31 грудня на 1 січня трапляються справжнісінькі дива. Новий рік – це найяскравіше, найзагадковіше і найтепліше свято. Кожна людина на планеті від Нового року чогось чекає, на щось сподівається і вірить у щось своє.
Також 1 січня відзначають День всесвітніх молитов за мир, заснований Папою Римським Павлом IV 1967 року. Священики цього дня звертаються до вірян із посланням і закликають припинити ворожнечу та боротися з будь-якими проявами насильства.
Крім того, 1 січня День похмілля. Безумовно, Новий рік – це серйозний привід, щоб від душі повеселитися. Іноді, на превеликий жаль, ми не розраховуємо свої сили і вживаємо в Новорічну ніч алкоголю більше, ніж потрібно. Якщо хтось сьогодні страждає від похмілля, то, ймовірно, минулої ночі він добре повеселився, але ж це, насправді, чудово!
Цього дня православні християни вшановують пам’ять святого Василя Великого. Він, не боячись переслідувань, захищав православну віру і виступав із проповідями, за що здобув високу повагу і велику любов. Після себе Василь залишив богословські праці – бесіди на різні псалми, твори на захист вчення про Святу Трійцю, книги про Хрещення та інші. Також святому приписують винахід іконостасу, авторство численних проповідей і молитов.
Також цього дня віряни вшановують Обрізання Господнє, яке вважається в православній церкві великим святом і припадає на восьмий день після свята Різдва Христового.
За народними прикметами цього дня не варто важко працювати в цей день, інакше рік буде нелегким. Також не можна:
З давніх-давен люди вірять – як зустрінеш новий рік, так його і проведеш, тому не варто сьогодні сваритися, плакати, згадувати старі образи.
Цього дня до святого Василя звертаються з проханнями про захист від бід, хвороб і злих людей. Святий допомагає знайти душевний спокій і вважається покровителем учнів, а також свинарів.
Цього дня заведено збиратися з рідними та близькими за спільним столом, бажати один одному здоров’я, добра і миру, просити прощення, відпускати образи. 1 січня добре допомогти нужденним – люди здавна вірять, що в такий спосіб стають ближчими до Бога й очищаються від гріхів.
За народними прикметами у Василів день першим поріг будинку має переступити чоловік, ще краще, якщо він буде світловолосим – тоді в домі буде щастя й успіх.
Одна з традицій Васильєва дня – посівання, коли хлопчики-підлітки, набравши зерен, ходять по домівках і розкидаючи зерно, бажають господарям здоров’я і багатства. Вимітати таке зерно не можна – воно вважається оберегом. Через деякий час його потрібно зібрати, а навесні посадити.
Також 1 січня прийнято загадувати бажання – вважається, що все загадане збудеться.
Цього дня природа вказувала людям на те, якими будуть погода найближчим часом і врожай:
Якщо на Василя йде сильний сніг – влітку буде тепла погода, відлига вказує на прохолодне літо.
Іменини цього дня за новим церковним календарем відзначають Григорій, Петро, Трохим, Платон, Микола, Іван, В’ячеслав, Богдан, Олександр, Федот і Василь.
Свято чи будні: як українські пенсіонери зустрічатимуть Новий рік – відеоопитування
Кого образили більше: як відрізняються пенсії та стаж “нових” і “старих” пенсіонерів
Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.
Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.