Субота, 2 Березня, 2024
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на суботу, 16 грудня

Магнітні бурі на суботу, 16 грудня

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У суботу, 16 грудня, на Землі очікується слабка магнітна буря рівня G1.

Магнітна буря такої сили може бути причиною незначних збоїв у роботі енергосистем, а також вплинути на маршрути міграцій птахів та тварин. Також магнітна буря може вплинути на здоров’я метеозалежних і літніх людей, тому в цей день їм потрібно бути обережними.

Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на високому рівні. За останню добу на Сонці відбулися шість спалахів класу С, два спалахи класу М та один спалах класу Х2,87.

Найпотужнішими є сонячні спалахи X-класу. Такі сильні спалахи трапляються не часто. У разі, якщо вони спрямовані на Землю, такі спалахи та пов’язані з ними КВМ можуть створювати тривалі радіаційні бурі, які можуть пошкодити супутники, системи зв’язку та навіть наземні технології та енергосистеми.

Спалахи X-класу можуть спричинити серйозний (G4) або екстремальний (G5) геомагнітний шторм на Землі. Крім того, такі спалахи викликають гарне полярне сяйво.

Очікується, що у четвер геомагнітне поле буде від спокійного до незначного штормового рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде помірною із ймовірністю спалахів X-класу.

Сонячна активність на 16 грудня:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму –20%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 1%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу –55%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 25%
  • Кількість сонячних плям – 46.

Фахівці сайту Метеоагент також відзначають збуджений стан магнітосфери Землі – K-INDEX 5, який і відповідає слабкій магнітній бурі рівня G1.

Для того, щоб легше орієнтуватися в графіках, можна взяти за основу робочу класифікацію і самим визначати для себе рівень сонячного шторму та рівень можливого впливу на ваш організм.Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на грудень 2023 року: Магнітні бурі у грудні: прогноз на перший місяць зими — як часто нам доведеться зважати на сонячні вихори. Але слід пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні