Субота, 2 Березня, 2024
ГоловнаДачаЗалишитеся без урожаю: які рослини не варто саджати поряд із полуницею –...

Залишитеся без урожаю: які рослини не варто саджати поряд із полуницею – запам’ятайте перелік

Этот материал также доступен на русском языке
Полуниця – популярна культура. Хтось її вирощує для особистого споживання, а хтось – для продажу на ринку, щоб поповнити свій сімейний бюджет. Але і тим, і іншим, потрібно знати, які рослини не можна вирощувати поряд із грядками полуниці.

В іншому випадку, рослини погано зростатимуть, часто хворітимуть і не дуже радуватимуть урожаєм.

Раніше ми розповідали, чому “полуниця” цвіте рясно, а ягід замало.

Поруч із полуницею не рекомендується садити такі рослини через різні причини:

  1. Овочі сімейства Solanaceae (помідори, перці, баклажани, картопля). Полуниця і ці овочі схильні до тих самих хвороб і шкідників, таких як фітофтора, сіра і біла гнилизна. Крім того, вони також конкурують за поживні речовини у ґрунті.
  2. Капустяні овочі (капуста, броколі, цвітна капуста). Полуниця і капустяні овочі теж мають схожі хвороби і шкідників, такі як капустяний червець і метелик-капустянка. Також полуниця може знизити врожайність капусти через тіньове насадження.
  3. Виноград. Поруч із полуницею не рекомендується садити виноград через можливість передачі грибкових захворювань (наприклад, хвороба цвілі) та конкуренції за поживні речовини.

Рослини, які рекомендується садити поруч із полуницею:

  1. Горох. Підходить як сусід для полуниці, оскільки полуниця може використовувати азот, що фіксується горохом, і натомість дає йому тінь, необхідну для процесу фіксації азоту.
  2. Квіти, такі як настурція та волошка. Вони приваблюють корисних комах, які допомагають боротися зі шкідниками полуниці.
  3. Цибульні культури (цибуля, часник). Їхній запах відлякує шкідників, таких як мурахи та попелиці.
  4. Злаки (овес, ячмінь, пшениця). Вони допомагають знизити накопичення бур’янів та покращити структуру ґрунту.

Важливо пам’ятати, що при змішаній посадці рослин слід враховувати фізичні та біохімічні взаємодії між ними, щоб уникнути негативних впливів.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні