Понеділок, 4 Березня, 2024
ГоловнаНовиниМагнітні бурі на четвер, 30 листопада

Магнітні бурі на четвер, 30 листопада

Этот материал также доступен на русском языке
Чи очікуються цього дня геомагнітні бурі?

У четвер, 30 листопада, на Землі очікується слабка магнітна буря рівня G1.

Магнітна буря такої сили може бути причиною незначних збоїв у роботі енергосистем, а також вплинути на маршрути міграцій птахів та тварин. Також магнітна буря може вплинути на здоров’я метеозалежних і літніх людей, тому в цей день їм потрібно бути обережними.

Упродовж останніх 24 годин сонячна активність була на високому рівні. За останню добу на Сонці відбулися три спалахи класу С і два спалахи класу М, максимальним з яких був спалах класу М9,82.

Сонячні спалахи M-класу є середніми з великих спалахів. Спалах М9,82 може викликати помірний рівень радіоперешкод на денній стороні Землі. Можливий сонячний радіаційний шторм.

Очікується, що у четвер геомагнітне поле буде від нестабільного до слабкого штормового рівня. Сонячна активність, ймовірно, буде низькою із ймовірністю спалахів М-класу та невеликою ймовірністю спалаху Х-класу.

Сонячна активність на 30 листопада:

  • Вірогідність малого геомагнітного шторму – 25%
  • Вірогідність великого геомагнітного шторму – 5%
  • Вірогідність спалаху на Сонці М-класу – 40%
  • Вірогідність спалаху на Сонці Х-класу – 10%
  • Кількість сонячних плям – 37.

Фахівці сайту Метеоагент також відзначають обурений стан магнітосфери Землі – K-INDEX 5, що відповідає слабкої магнітної бурі рівня G1.

Для того, щоб легше орієнтуватися в графіках, можна взяти за основу робочу класифікацію і самим визначати для себе рівень сонячного шторму і рівень можливого впливу на ваш організм.

Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров’я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори ризику інфарктів та інсультів у дні, що передують цим типам сонячних явищ.

Нагадаємо, ми публікували прогноз геомагнітних бур на листопад 2023 року. Однак слід пам’ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні