Середа, 6 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниПенсіонерам назвали документ, через який можна втратити пенсію: перевірте, чи є він...

Пенсіонерам назвали документ, через який можна втратити пенсію: перевірте, чи є він у вас

Этот материал также доступен на русском языке
Іноді проста непоінформованість може коштувати людині пенсії, причому відновити виплати досить складно. Що обов'язково має знати пенсіонер, щоби не втратити гроші?

«Я набула статусу ВПО у 2015 році. Переїхала із Криму. На той час отримувала пенсію з 2008 до 2014 року. 2015 року переїхала до сестри на Полтавщину, пенсії не отримувала. Зараз хочу відновити виплати, але для цього потрібна паперова пенсійна справа. Ніхто мені не підказав тоді, що її треба забрати. Сподівалася, що переїжджаю ненадовго», – написала пенсіонерка з Полтавської області.

У Пенсійному фонді пояснили, що під час переїзду пенсіонера на постійне чи тимчасове проживання в іншу адміністративно-територіальну одиницю пенсійна справа одержувача пенсії пересилається на його нове місце проживання.

Раніше ми розповідали, як зміняться виплати з інвалідності у 2024 році.

З 2015 по 2022 рік ви мали змогу звернутися до органів Пенсійного фонду із заявою про запит пенсійної справи за новим місцем проживання, проте ви ним не скористалися.

На сьогоднішній день вимагати пенсійну справу з Криму не вважається за можливе, відповідно відсутні підстави для проведення виплати пенсії.

У благодійному фонді “Право на захист” також підтвердили цю інформацію.

«Дійсно, згідно із Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” та урядовому Порядку виплати пенсії та надання соціальних послуг громадянам України, які проживають на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, виплата пенсії поновлюється тільки після надходження до місцевого управління Пенсійного фонду справи та з дня припинення виплати за місцем попереднього отримання пенсії», – зазначили у фонді.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні