Понеділок, 4 Грудня, 2023
ГоловнаНовиниЖарти закінчилися: українських водіїв попередили про серйозні штрафи у 51 тисячу гривень

Жарти закінчилися: українських водіїв попередили про серйозні штрафи у 51 тисячу гривень

Этот материал также доступен на русском языке
Майже 130 тисяч протоколів із початку року складено в Україні на автошляхах. Штрафи становлять від 17 до 51 тисяч гривень. За що карають водіїв.

Отримати такий штраф можуть українці за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Про це повідомив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.

Раніше ми розповідали, що водіїв із сіл та райцентрів почали серйозно карати.

Не тільки алкогольне сп’яніння

Чиновник зазначив, що з початку поточного року за керування транспортом у стані сп’яніння патрульна поліція склала 128,9 тис. протоколів.

Також Олексій Білошицький нагадав, що стаття 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП) не лише про управління у стані алкогольного сп’яніння, а й про:

  • керування транспортними засобами у стані наркотичного або іншого сп’яніння,
  • керування транспортними засобами під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,
  • передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння або під впливом таких лікарських препаратів,
  • відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Який штраф доведеться заплатити за порушення

Граничний розмір покарання за управління у стані сп’яніння становить 51 тис. гривень із можливістю позбавлення права управління на десять років. Суми можуть бути такі:

  • за частиною 1 статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення (Управління транспортом у стані сп’яніння або відмова від перевірки на стан сп’яніння) — штраф 17 тис. грн з позбавленням права керування на один рік;
  • за частиною 2 статті 130 (повторне за рік водіння у стані сп’яніння) — штраф 34 тис. грн з позбавленням права водіння на три роки з вилученням транспорту та без такого або адміністративний арешт на десять діб з вилученням авто чи без цього;
  • за частиною 3 статті 130 (третє та наступне за рік управління у стані сп’яніння) — 51 тис. грн з позбавленням права керування на десять років та конфіскацією транспорту, адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування на десять років та конфіскацією транспорту;
  • за частиною 4 статті 130 (вживання водієм, керуючим транспортом, після ДТП за його участю, спиртного, наркотичних засобів, психотропних речовин, медпрепаратів до перевірки) — 34 тис. грн або адмінарешт на строк 15 діб із позбавленням права керування на три року.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні