13 листопада відзначають Всесвітній день доброти. Свято заснували в Японії 1998 року, його ініціатором став Всесвітній рух за доброту. Мета Дня доброти в тому, щоб доброта стала стандартом для нашого суспільства. Цього дня заведено висловлювати вдячність оточуючим і помічати тих, хто цього потребує.
Ще 13 листопада відзначають Міжнародний день сліпих. ВООЗ заснувала це свято 1984 року в річницю народження Валентина Гаюї, відомого педагога, який заснував кілька шкіл і підприємств для сліпих, а також уперше створив свій метод навчання сліпих за допомогою вигаданого ним шрифту і першу у світі книгу для сліпих. Головна мета Міжнародного дня сліпих полягає в приверненні уваги до людей, які втратили зір.
Також 13 листопада Всесвітній день сиріт, метою якого вважається підвищення обізнаності про кількість дітей у світі, у яких немає батьків. Фонд Stars Foundation створив цей день, щоб мотивувати людей допомагати сиротам.
Крім того, 13 листопада у світі відзначають День народження сосиски. В 1805 року цього дня віденський м’ясник Йоганн Ланер створив першу сосиску із суміші яловичини та свинини, і цей склад відтоді вважається класикою. Вітаємо сьогодні всіх зі святом і пропонуємо потішити себе та близьких порцією смачних сосисок.
Українські православні 13 листопада за новим церковним календарем вшановують пам’ять Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського, який отримав своє прізвисько за свій талант проповідника. Але запам’ятався святитель не тільки своїми проповідями – він допомагав будувати лікарні, створював благодійні установи. Однак, священнослужитель потрапив у немилість до імператора Аркадія, який відправив Златоуста на заслання, де той і помер 407 року. Нині мощі святого перебувають у соборі Святого Георгія Побідоносця, поруч із мощами Григорія Богослова і Василя Великого.
У це церковне свято не можна:
Також цього дня не варто приймати будь-які подарунки як винагороду за свою працю, оскільки Іоанн Златоуст був безкорисливою людиною, і всі справи його були благодійними.
Цього дня Іоанну Златоусту моляться про допомогу в навчанні, просять зцілити від важких недуг, здолати бідність, а також покарати хабарників і ошуканців.
Наші пращури цього дня зранку йшли до храму, а потім ліпили вареники та пельмені про запас усією родиною. Люди вірили, що чим більше зліпиш і з’їси вареників і пельменів на Златоуста, тим вдалішим буде рік, хвороби обійдуть стороною, а гроші не залишать дім.
Також вважається, що цього дня добре вирішувати справи, пов’язані з поїздками – дорога буде успішною.
Популярними в Україні були ворожіння на варениках. Під час ліплення в них додавали особливі начинки, які символізували різні речі:
13 листопада на вулицю люди намагалися не виходити – вважалося, що на вулиці дмуть вітри, які можуть здатні принести хворобу людині і продути спину.
За прикметами дня орієнтувалися, якими будуть погода найближчим часом і зима:
Вважається, що з цього дня вся природа завмирає і занурюється в сон.
Іменини сьогодні за новим церковним календарем відзначають Антон, Герман, Іван, Никифор, Кіндрат, Леон.
Як оформити передплату на газету «На пенсії» онлайн — покрокова інструкція
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…