Коли ми “глушимо” больові відчуття пігулками і намагаємося не помічати сигналів, які подає нам тіло, ситуація може погіршитися, і впоратися із запущеною проблемою буде важче.
Звісно, якщо діагноз уже поставлено і людина, наприклад, чекає на операцію або вже проходить курс лікування, терпіти біль не має сенсу і потрібно полегшити свій стан прийомом знеболювальних, прописаних лікарем. Але є ситуації, коли відключати “больову сигналізацію” не можна в жодному разі.
Раніше ми писали, чому важливо приймати антидепресанти в разі психічних розладів.
Раптовий сильний головний біль може бути ознакою порушення мозкового кровообігу і початку інсульту. У цій ситуації потрібно кинути всі свої справи і негайно звернутися до лікаря.
Важливо: інсульт розвивається стрімко, і ви можете не встигнути отримати медичну допомогу, якщо вирішите спочатку закінчити прибирання або домити машину.
Якщо у вас виникає різкий гострий зубний біль, коли ви їсте або п’єте щось гаряче чи холодне – це ознака пульпіту, тобто запалення зубної тканини. Пульпіт – серйозне стоматологічне захворювання, яке може призвести до видалення зуба. Тому, відчувши біль від ковтка гарячого чаю чи холодного лимонаду, одразу записуйтеся на прийом до стоматолога.
Важливо: інфекція з хворого зуба може потрапити в кров і спровокувати запалення та абсцеси в життєво важливих органах, зокрема в серці та мозку.
Ниючий біль у зап’ясті, який турбує постійно, може бути сигналом про те, що у вас розвивається тунельний синдром. Це “хвороба комп’ютерників”, за якої м’язи і сухожилля в зап’ясті набрякають і здавлюють серединний нерв, що веде до оніміння пальців і порушення рухливості кисті. Такий біль не можна заглушати таблетками, потрібно терміново звернутися до невропатолога.
Важливо: тунельний синдром тільки здається незначним. Якщо хворобу не лікувати, пальці можуть зовсім перестати рухатися і для полегшення стану знадобиться операція.
Біль у грудях може бути ознакою серцевого нападу або інфаркту. Причому боліти може не тільки в ділянці серця. Біль може віддавати під лопатку, в плече або в сонячне сплетіння.
Важливо: якщо у вас або в когось поруч із вами виник біль у грудях, негайно викликайте швидку допомогу. Серцевий напад – це небезпечний для життя стан!
Біль у попереку, за якого людині важко знайти більш-менш комфортне положення, може бути ознакою запалення нирок. Для обстеження та встановлення діагнозу в таких випадках необхідні аналізи та обстеження, тож не гайте час і запишіться на прийом до лікаря.
Важливо: це дуже серйозний стан, який може призвести до ниркової недостатності, а в разі інфекційного ураження нирок, навіть до зараження крові.
Різкий або тягнучий біль у правій нижній частині живота може бути симптомом апендициту. Додатковими, але не обов’язковими ознаками цього невідкладного стану можуть бути висока температура, нудота або блювота. Якщо у вас виникли такі болі, негайно вирушайте до лікарні. Якщо діагноз підтвердиться, вам буде потрібна операція.
Важливо: апендицит може розвиватися стрімко. Якщо вчасно не зробити операцію, запалений апендикс може лопнути, що призведе до перитоніту – запалення черевної порожнини, що є смертельно небезпечним станом.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…