Покров Пресвятої Богородиці бере свій початок із події 910 року, яка проходила у Константинополі. Тоді Богородиця своїм омофором урятувала місто від нападу ворогів.
На Київській Русі свято Покрови було встановлено ще за князя Андрія Боголюбського приблизно 1164 року, а храми на честь Покрови Пресвятої Богородиці почали будуватися у 12 столітті.
У народі свято Покрови часто пов’язували з початком зими та покривом першим снігом землі. Вже закінчувалося збирання врожаю, господині робили заготівлі на зиму. Також із цього часу починалася пора весіль.
Що потрібно і можна робити на Покрову Пресвятої Богородиці
У це свято зазвичай усі віруючі йдуть у храм, треба поставити свічку та помолитися. У святої Богородиці прийнято просити про зцілення від хвороб, сімейне щастя і, звісно, молиться про захист від ворогів та миру.
В Україні у свято Покрови відзначають День захисників та захисниць України та просять для них заступництва Богородиці. Покров Пресвятої Богородиці – це день, коли всі молитви обов’язково будуть почуті.
Що не можна робити у свято Покрови Пресвятої Богородиці
- У свято не можна займатися господарською роботою.
- Не можна злословити та бажати зла ближнім.
- Не можна відмовляти у допомозі та гостинності.
- Не можна вживати алкогольних напоїв.
- Не можна позичати гроші і самому позичати.
- Не можна відмовляти сватам.
- Не можна заздрити іншим.
- Не можна брати участь у конфліктах.
Народні прикмети на Покров Пресвятої Богородиці
- Наші пращури вірили, що якщо господиня напече багато млинців, то в зимову холоднечу в будинку буде тепло та затишно.
- Якщо дітей на свято облити водою через сито, вони менше хворітимуть.
- Здавна Покров Пресвятої Богородиці вважається не лише церковним святом, а й дівочим днем та покровителем весіль. Незаміжні дівчата ходили до церкви і молилися за хорошого нареченого. А та дівчина, яка швидше за все поставить свічку перед іконою Богородиці – першою вийде заміж.
- Якщо до Покрови листя з дерев уже опаде, то зима буде сніжною.
- Зима буде дуже холодною, якщо журавлі до Покрови полетіли в теплі краї.