Раніше цей день випадав на 30 вересня, але після переходу ПЦУ на новоюлінський календар це свято припадає на 17 вересня.
День Віри, Надії та Любові присвячений зміцненню сили духу та мужності, які не зможе зламати навіть нестача тілесних сил.
Коли правив імператор Адріан (II століття, 137-й рік) у Римі проживала вдова Софія з трьома доньками: Вірою (12 років), Надією (10 років) та Любов’ю (9 років). Це був час християнських гонінь, і чутки про віруючу сім’ю дійшли правителя. За наказом Адріана Софія з дітьми постала перед ним і разом із дочками розповіла йому про свою віру в Бога.
Імператор був здивований сміливістю маленьких християнок. Він наказав одній із язичниць переконати їх, щоб вони зреклися своєї віри. Але все було марно. Тоді Адріан наказав їм принести жертву його Богам, але його волю було відкинуто.
Розгніваний імператор наказав розлучити матір із дочками і піддати сестер тортурам, а Софія мала дивитися на це на власні очі. Віру та двох маленьких християнок не змогли зламати навіть тортур. Мати поховала знівечені тіла дочок і два дні залишалася біля їхньої могили, де й померла на третій день. За душевні муки за Христа церква зарахувала їх до лику святих.
Наші пращури робили незвичайний обряд – жінки голосно плакали, позбавляючи себе та сім’ю від прикростей, смутку та бід. Після закінчення плачу молоді юнаки та дівчата влаштовували «сільські святці», де виглядали собі милих серцю других половинок.
Заміжні жінки купували три свічки. Дві з них ставили у храмі перед іконою Христа. Останню з настанням опівночі вставляли в коровай і читали 40 разів без зупинки слова про спокій та добробут у сім’ї. Вранці цим короваєм жінки годували свою сім’ю, щоб було благополуччя.
У цей день не можна проводити застілля, приймати гостей.
Також під забороною весілля та вінчання.
Не рекомендується паритись у лазні, інакше посваритеся з родичами.
Не можна сваритись і сперечатися з близькими, а якщо ви у сварці, то треба помиритися.
Жінкам у цей день краще відмовитися від прибирання вдома чи на городі.
У неділю, 17 вересня, свої іменини відзначають власники таких імен: Олександра, Віра, Іоан, Ілля, Ірина, Любов, Надія, Никодим, Павло, Серафим, Софія, Феодосій.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…